2020 Renault Clio Alınır mı? Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri
- Marka Renault
- Model Clio V
- Üretim Başlangıç Yılı 2019 Yılı
- Gövde Tipi Hatchback
- Koltuk 5
- Kapı 5
- Uzunluk 4.050 mm
- Genişlik 1.798 mm
- Yükseklik 1.440 mm
- Aks Mesafesi 2.583 mm
- Lastik Boyutu 195/55 R16 87H
- Bagaj Hacmi 391 Lt
- Yakıt Deposu Hacmi 42 Lt
2020 Renault Clio V Fiyat Listesi
| Modeller | Anahtar Teslim Fiyatı |
| Joy 1.0 SCe 72 bg | 115.000 TL |
| Joy 1.0 TCe X-Tronic 100 bg | 134.700 TL |
| Joy 1.5 Blue dCi 85 bg | 153.000 TL |
| Touch 1.0 TCe 100 bg | 132.500 TL |
| Touch 1.0 TCe X-Tronic 100 bg | 141.700 TL |
| Touch 1.5 Blue dCi 115 bg | 160.000 TL |
| Icon 1.0 TCe 100 bg | 143.500 TL |
| Icon 1.0 TCe X-Tronic 100 bg | 151.700 TL |
| Icon 1.3 TCe EDC 130 bg | 164.500 TL |
| Icon 1.5 Blue dCi 115 bg | 170.000 TL |
Renault Clio V 1.0 SCe 72 HP
| Beygir Gücü | 72 HP / 6250 dev/dak |
| Maksimum Tork | 95 Nm / 3500 dev/dak |
| Silindir Hacmi | 999 cm3 |
| Silindir Adedi | 3 |
| Silindir Pozisyonu | Inline |
| Silindir Başına Düşen Valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Çok Noktalı Enjeksiyon |
| Şanzıman | Manuel Vites – 5 İleri |
| Çekiş | Önden Çekiş |
| Şehir İçi Yakıt Tüketimi | 6.2 Lt/100 km |
| Şehir Dışı Yakıt Tüketimi | 4.1 Lt/100 km |
| Ortalama Yakıt Tüketimi | 4.9 Lt/100 km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 – 100 km/s | 16.4 saniye |
| Maksimum Hız | 162 km/s |
| Ağırlık | 1148 Kg |
Renault 2025 Fiyat Listesi: buradan ulaşabilirsiniz.
Renault Clio V 1.0 TCe 100 HP
| Beygir Gücü | 100 HP / 5000 dev/dak |
| Maksimum Tork | 160 Nm / 2750 dev/dak |
| Silindir Hacmi | 999 cm3 |
| Silindir Adedi | 3 |
| Silindir Pozisyonu | Inline |
| Silindir Başına Düşen Valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Çok Noktalı Enjeksiyon |
| Türbin | Turbo Kompresör |
| Şanzıman | Manuel Vites – 5 İleri |
| Çekiş | Önden Çekiş |
| Şehir İçi Yakıt Tüketimi | 5.6 Lt/100 km |
| Şehir Dışı Yakıt Tüketimi | 3.7 Lt/100 km |
| Ortalama Yakıt Tüketimi | 4.4 Lt/100 km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 – 100 km/s | 11.8 saniye |
| Maksimum Hız | 187 km/s |
| Ağırlık | 1178 Kg |
Renault Clio V 1.3 TCe 130 Hp EDC
| Beygir Gücü | 130 HP |
| Maksimum Tork | 240 Nm |
| Silindir Hacmi | 1330 cm3 |
| Silindir Adedi | 4 |
| Silindir Pozisyonu | Inline |
| Silindir Başına Düşen Valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Direkt Enjeksiyon |
| Türbin | Turbo Kompresör |
| Şanzıman | Otomatik Vites – 7 EDC |
| Çekiş | Önden Çekiş |
| Şehir İçi Yakıt Tüketimi | 6.7 Lt/100 km |
| Şehir Dışı Yakıt Tüketimi | 4.3 Lt/100 km |
| Ortalama Yakıt Tüketimi | 5.2 Lt/100 km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 – 100 km/s | 9.0 saniye |
| Maksimum Hız | 200 km/s |
| Ağırlık | 1248 Kg |
Renault Clio V 1.5 Blue dCi 85 HP
| Beygir Gücü | 85 HP / 3750 dev/dak |
| Maksimum Tork | 220 Nm / 1750 dev/dak |
| Silindir Hacmi | 1461 cm3 |
| Silindir Adedi | 4 |
| Silindir Pozisyonu | Inline |
| Silindir Başına Düşen Valf | 2 |
| Yakıt Sistemi | Dizel – Commonrail |
| Türbin | Turbo Kompresör |
| Şanzıman | Manuel Vites – 6 İleri |
| Çekiş | Önden Çekiş |
| Şehir İçi Yakıt Tüketimi | 4.3 Lt/100 km |
| Şehir Dışı Yakıt Tüketimi | 3.2 Lt/100 km |
| Ortalama Yakıt Tüketimi | 3.6 Lt/100 km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 – 100 km/s | 14.7 saniye |
| Maksimum Hız | 178 km/s |
| Ağırlık | 1264 Kg |
Renault Clio V 1.5 Blue dCi 115 HP
| Beygir Gücü | 115 HP / 3750 dev/dak |
| Maksimum Tork | 260 Nm / 2000 dev/dak |
| Silindir Hacmi | 1461 cm3 |
| Silindir Adedi | 4 |
| Silindir Pozisyonu | Inline |
| Silindir Başına Düşen Valf | 2 |
| Yakıt Sistemi | Dizel – Commonrail |
| Türbin | Turbo Kompresör |
| Şanzıman | Manuel Vites – 6 İleri |
| Çekiş | Önden Çekiş |
| Şehir İçi Yakıt Tüketimi | 4.3 Lt/100 km |
| Şehir Dışı Yakıt Tüketimi | 3.2 Lt/100 km |
| Ortalama Yakıt Tüketimi | 3.6 Lt/100 km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 – 100 km/s | 9.9 saniye |
| Maksimum Hız | 197 km/s |
| Ağırlık | 1277 Kg |
Facebook, Instagram, Twitter ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.
