1. Anasayfa
  2. Otomobil Markaları
  3. Alfa Romeo Nasıl Kuruldu? Alfa Romeo’nun Logosu Ne Anlama Geliyor?

Alfa Romeo Nasıl Kuruldu? Alfa Romeo’nun Logosu Ne Anlama Geliyor?

Alfa Romeo, 1910 yılında İtalya’nın Milano şehrinde Nicola Romeo tarafından kurulmuştur.

Abone Ol google-news

Volvo Nasıl Kuruldu? Logosu Ne Anlama Geliyor?

Alfa Romeo Nasıl Kuruldu? Logosu Ne Anlama Geliyor?

24 Haziran 1910 Anonima Lombarda Fabbrica Automobili (A.L.F.A.)’nin hikayesi bu tarihte Milan’da başladı. Geliştirilen ilk araç Giuseppe Merosi tarafından tasarlanmıştı ve 24 beygir güce sahipti. Beş yıl sonra Nicola Romeo şirketi satın aldı ve şirketin adı Alfa Romeo olarak değiştirildi.

  • Kurucusu: Nicola Romeo
  • Kurulduğu Ülke / Şehir: İtalya / Milano
  • Kurulduğu Yıl: 1910

Alfa Romeo Nasıl Kuruldu? Tarihi ve Kuruluşu?

Alfa Romeo’nun Logosunun Anlamı: Beyaz zemin üzerine kırmızı haç Milano şehrinin simgesidir ve Sforza Kalesi’nin kapısından alınmıştır. Taç giymiş, çocuk yutan engerek yılanı ise Haçlı Seferleri’nde başarısı övülen Visconti Ailesi’nin armasıdır.

Adının Kaynağı: Anonima Lombarda Fabbrica di Automobili kısaltması ve markanın kurucusu Nicola Romeo’nun soy isminden gelmektedir.


Audi Nasıl Kuruldu? Audi’nin Tarihi ve Kuruluşu?


Alfa Romeo, 1910 yılında İtalya’nın Milano şehrinde Nicola Romeo tarafından kurulmuştur. Ürettiği spor model otomobillerle dikkat çeken marka, ilk zamanlar kamyon, minibüs ve troleybüs gibi çeşitli vasıtaları da üretse de daha sonra sadece binek otomobil üretmeye karar vermiştir. Özellikle 1960’lı yıllarda Avrupa’da popüler bir marka haline gelen Alfa Romeo, 1986 yılında Fiat’a katılmıştır.


Buradan merak ettiğiniz diğer otomobil markalarının nasıl kurulduğunu görebilirsiniz


Marka yalnızca araç üretimiyle yetinmedi, onları baştan yarattı. Her bir model güzel, etkileyici ve insan odaklı sürüş deneyimi için tasarlandı. Azimli bir teknolojik çalışmanın, giderek seviye atlayan bir mühendislik gelişiminin ve üretimdeki İtalyan mükemmelliğinin sembolü haline geldi. 1900, Giulietta, Giulia, 1600 Spider Duetto, 75, 164, 147 ve niceleri gibi ikonik yol modelleri otomobilseverler tarafından sevilen bir marka olmasının sebebi olmuştur. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.