1. Anasayfa
  2. Otomobil Teknik Bilgileri
  3. Araba Farı Temizleme, Parlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Araba Farı Temizleme, Parlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Arabalar için özellikle geceleri büyük önem taşıyan araba farları, sadece geceleri değil aynı zamanda gündüz sürüşlerinde de büyük önem taşımaktadır.

Abone Ol google-news

Motor Rektifiye Fiyatları 2022 – Motor Yenileme Nasıl Yapılır?

Araba Farı Temizleme, Parlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Araba farları darbelere karşı dayanıklı olması için polikarbon malzemeden üretilir. Bu sebeple kristal netliği zamanla yerini sararmış, solmuş farlara bırakır. Arabalar için özellikle geceleri büyük önem taşıyan araba farları, sadece geceleri değil aynı zamanda gündüz sürüşlerinde de büyük önem taşımaktadır. Araç farlarının sararması hem aydınlatma açısından hem de görüntü olarak sürücüler tarafından istenilmeyen bir problem. Araba farlarını temizlemek için çeşitli yöntemler kullanılıyor.

Diş Macunu ile Araba Farı Nasıl Temizlenir?

Araba Farı Temizleme, Parlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Diş macunu ile araba farı temizlemek en basit, ekonomik ve etkili bir yöntem. Zaman içerisinde sararan farlar için kolaylıkla herkes yapabilir. Farların üzerine ve kuru bir bezin üzerine sıktığınız diş macunuyla farları ovabilirsiniz. Daha sonra hafif ıslak bir bezle ovalama işlemini devam ettirip. Son olarak farlarınızı yıkayıp kurulayabilirsiniz. Diş macunuyla yaptığınız far temizleme işleminin ardından aradaki farkı görebileceksiniz.

Yurt Dışından Araba Getirmek? Araba Alma Şartları Neler?

Zımpara ve Pasta Cila ile Araba Farı Nasıl Temizlenir?

Araba Farı Temizleme, Parlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Zımpara ile far temizliği yapmak diş macunuyla yapmaktan biraz daha zordur. İlk olarak zımparanın aracınıza zarar vermemesi için farlarınızın etrafını bantlamalısınız. Daha sonra ıslak ince zımpara ile aracınızın farlarını güzel bir şekilde zımparaladıktan sonra pasta cila işlemine geçilir. Pasta cila işlemini polisaj makinası ile yapabilirsiniz. Pasta cila işlemi farların tekrar eski farlar görünümüne kavuşmasını sağlıyor.

Zımpara ve Far Mendili ile Araba Farı Nasıl Temizlenir?

Araba Farı Temizleme, Parlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Eğer ki zımpara işleminin ardından pasta cila zor bir işlem derseniz son zamanlarda popüler hale gelen far mendili de kullanabilirsiniz.

Bu yöntemler dışında kimyasal maddeler kullanarak da far temizleme işlemi yapılabiliyor.

Yokuş Aşağı Giderken Vitesi Boşa Almak Doğru mudur?

Araba Far İçi Nasıl Temizlenir?

Araba farlarının dış kısmını temizlediniz peki ya far için nasıl temizlenecek. Araba farlarının içini temizlemek için profesyonel ve bilgi sahibi olmanız gerekir. Aksi taktirde araba farlarına zarar verebilirsiniz.

Araba Farı Temizleme, Parlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Far Temizleme Kiti Fiyatları

Far temizleme kiti fiyatları, ürün kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Far temizleme kiti ortalama fiyatları e-ticaret sitelerinde 100 TL’den başlayan fiyatlara satılmaktadır.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.