1. Anasayfa
  2. Otomobil Teknik Bilgileri
  3. Fiat Linea Usb Sorunu

Fiat Linea Usb Sorunu

Fiat Linea Usb Sorunu Genellikle günlük hayatta birçok ihtiyacımızı veri depolamak, aktarmak, iletmek için usb girişlerini kullanırız.

Abone Ol google-news

Motor Rektifiye Fiyatları 2022 – Motor Yenileme Nasıl Yapılır?

Fiat Linea Usb Sorunu

Fiat Linea Usb Sorunu Genellikle günlük hayatta birçok ihtiyacımızı veri depolamak, aktarmak, iletmek için usb girişlerini kullanırız. Bu girişlerin kullanmasına dayalı olarak aşınma içindeki bilgilerin iletilmesini sağlayan bakır teller aşınır, burkulur ya da zarar görerek kopabilmektedir. Bu sorunlar çoğunlukla arabadan kaynaklanan genel sorunlardan değil de kullanıma bağlı olarak sonuçları ortaya çıkmaktadır diğer bir sorun ise işleme sorunudur usb belleklerde dönüşüm seçenekleri vardır yazılan kodlara okunması istenen türlere göre üretilmektedir. Buna usb formatı denilmektedir.

Fiat Linea Usb Sorunu

Bunlar şu şekilde üçe ayrılır; NTFS, FAT ve FAT32 bazı formatlama biçimdeki türlerde bu şekilde okunulamayacak şekilde formatlanan türleri bu Fiat Linea Usb sorununu bu konuda ele alabiliriz. Biçimlendirme yapmak istediğimiz usb belleğe gelip sağa tıklayarak biçimlendir seçeneğinden FAT32 şeklinden NTFS şekline dönüştürmemiz gerekir peki nedir bu formatlama işlemleri gelelim ayrıntılı biçimde ele alalım;

Fiat Linea Usb Sorunu

NTFS formatlama biçimi: FAT32 dosya sistemi ile biçimlendirilmiş olan diskin üzerine maksimum 4 GB boyutlu bir dosyayı yazabiliriz 4 GB’ın üstünde boyutlu tek parça bir veriyi diske kopyalamak istediğimizde “yetersiz disk alanı” gibi bir hata alırız. Bu hatayı engellemek için NTFS türü vardır.

FAT32 formatlama biçimi: Windows 95 ile birlikte kullanıma sunulan FAT32, FAT16 dosya sisteminin yerini almıştı. FAT32 dosya sistemi 4GB boyutundan küçük dosyalara kadar aktarma yapabilmektedir bu durum teknolojinin gelişmesiyle yetersiz duruma gelmiştir. Hala günümüzde Windows, Mac, Linux ve oyun konsolları gibi pek çok platformda yaygın olarak desteklenmekte ama güvenlik yazılımları, yazılım programlarda yetersiz durumda kalmaktadır.

Bu durumda iki neden ortaya çıkmaktadır. Fabrika hatalarından kaynaklanan usb sorunu bir diğeri ise kullanıma bağlı sorun ve formatlama işlemlerinin yanlış yapılması yüksek depolama yapabilen usb belleklerde formatlama biçiminin NTFS olması hem kullanım açısından hem de sorunları engellemek açısından önemlidir.

Aracımın Kaç Beygir Olduğunu Nasıl Öğrenirim?

Arıza Lambası Neden Yanar? Nasıl Söndürülür?

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.