1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Fransız otomotiv devi Renault 8 milyar euro rekor zarar!

Fransız otomotiv devi Renault 8 milyar euro rekor zarar!

Dünyada en çok tercih edilen otomobil üreticilerinden Renault, 2020 yılında Avrupa çapında 8 milyar Euro rekor bir zarar açıkladı.

Abone Ol google-news

Mercedes-Benz, Manuel Vitesli Araç Üretimine Son Vereceği Tarihi Açıkladı

Fransız otomotiv devi Renault 8 milyar euro rekor zarar. Renault’un net zararı, analistlerin tahmin ettiği 7,8 milyar eurodan daha kötü çıktı. Ancak zararın çoğu yılın ilk yarısında geldi ve Renault bunu bir “zıtlık yılı” olarak nitelendirdi.

Renault Rekor Zarar!

Fransız otomotiv devi Renault 8 milyar euro rekor zarar!

Yılın ikinci yarısında faaliyet marjı yüzde 3,5 oldu ve Renault pozitif otomotiv operasyonel serbest nakit akışı sağladı. Yeni CEO Luca de Meo, otomotiv endüstrisinin hala sancılı bir dönemle karşı karşıya olduğu konusunda uyardı: “Corona virüsü ve sağlık kriziyle ilgili bilinmeyenler ve elektronik bileşenlerin tedarik sıkıntısı da göz önüne alındığında 2021 zor olacak.” dedi.


Yerli Otomobil TOGG Heyecanlandıran Haber!


Renault grubu gelecekte yaşanması olası mikroçip kıtlığıyla alakalı da bir açıklamada bulundu ve 2021 yılındaki üretimin 100 bin araçlık kısmının bu durumdan etkileneceğini açıkladı. De Meo, “Stratejik planımızda duyurulduğu üzere, öncelik karlılık ve nakit üretimidir” dedi. Renault patronu, fabrika kapasitesini dörtte bir oranında azaltacağını, maliyet kesintilerini 2025 yılına kadar 2 milyar eurodan 3 milyar euroya çıkaracağını ve yeniden canlandırmayı amaçlayan bir dönüş planında markalarını elden geçireceğini söyledi.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.