1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Mercedes 1 milyon aracını geri çağırdı! Hangi modelleri kapsıyor?

Mercedes 1 milyon aracını geri çağırdı! Hangi modelleri kapsıyor?

Alman otomobil üreticisi Mercedes, kullanıcılarını üzecek hata nedeniyle 1 milyon aracını geri çağırıyor.

Abone Ol google-news

1991 Model Tofaş Rekor Fiyata Satıldı

Mercedes 1 milyon aracını geri çağırdı! Hangi modelleri kapsıyor? Mercedes’in etkilenen araçlardaki eCall sistemi, gerçekleşen bir kaza sonrasında yanlış bir konum veriyor. Hal böyle olunca Mercedes-Benz 1 milyon 29 bin aracı geri çağırdı. Bildirildiği kadarıyla eCall yazılımı bir kazadan sonra acil müdahale için bir aracın doğru konumunu sağlamıyor ve başka kullanıcıları da etkileyebileceği söyleniyor.

Mercedes 1 Milyon Aracını Geri Çağırdı!

Mercedes 1 milyon aracını geri çağırdı! Hangi modelleri kapsıyor?

2019 yılında Avrupa’da Mercedes-Benz‘in otomatik eCall sisteminin otomobillerinde yanlış konum sağladığı bir olayı araştırdığını bildirmişti. Firma, yanlış araç konumunun iletildiği başka durumlar buldu. Bunun ardından ise geri çağrılan araçlar sıralandı. İşte yaşanan hata sonrası değişime çağrılan araç modelleri: resmi açıklamaya göre, 2016-2021 model yılları arasında satılan CLA, GLA, GLE, GLS, SLC, A-Serisi, GT, C-Serisi, E-Serisi, S-Serisi, CLS, SL, B-Serisi, GLB, GLC ve G-Serisi araçlar hatanın olduğu gerekçesiyle listeye eklenmiş oldu.

Otomobil üreticisi, sorundan kaynaklanan herhangi bir maddi hasar veya kişisel yaralanma olmadığını söylüyor. Geri çağırma başlayacağı tarih ise 6 Nisan 2021 olarak açıklanıyor.

Şirketin resmi açıklamasında İletişim modülüne ait güç kaynağının bir çarpışmadan kaynaklan pasif hale geçişi, olası kaza durumunda yanlış konum belirlenmesine yol açabileceği belirtildi. Ancak bunun yanında şirket, “otomatik ve manuel acil arama işlevinin diğer işlevleri tamamen çalışır durumda” diye belirtiliyor.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.