1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Peugeot yeni logosunu tanıttı! Yeni logo ilk hangi modelle gelecek

Peugeot yeni logosunu tanıttı! Yeni logo ilk hangi modelle gelecek

Dünyanın en eski otomotiv markası PEUGEOT, yeni bir logo ile kişiliğini ve karakterini yeniden tanımlıyor. Tarihinde yeni bir sayfa açıyor.

Abone Ol google-news

Renault’un Rusya’daki Varlıkları Rus Devletine Devredildi

Peugeot yeni logosunu tanıttı! Yeni logo ilk hangi Peugeot modelinde gelecek? Fransız otomotiv devi Peugeot, diğer otomobil üreticileri gibi yeni logosunu tanıttı. Kısa süre önce Stellantis isminde yeni kurulan otomotiv şirketinin kurulmasının ardından Peugeot’da 11. logosunu karşımıza çıkardı. 25 Şubat 2021 tarihinde Peugeot, 1850 yılında bu yana, tümünde de aslan amblemi bulunan 10 farklı logoya sahip oldu.

Yeni Logo İlk Hangi Peugeot Modelinde Kullanılacak?

Peugeot yeni logosunu tanıttı! Yeni logo ilk hangi modelle gelecek

Markanın küresel tasarım stüdyosu Design Lab tarafından tasarlanan Peugeot’nun logosunun 11. versiyonu tanıtıldı. Güncel olarak kullanılan logo ise 2010 yılında tanıtılmıştı. Son yıllarda büyük başarılara imza atan Peugeot, sınıf atlama stratejisini destelemek adına logosunu yeniledi. Peugeot, zamana ayak uyduran bir marka. Hatta zamanının bir adım önünde hareket ederek, yeniliklere hızla ayak uyduruyor, değişimleri öngörüyor ve yeni mobilite çözümlerinin önünü açıyor.


Okul Servisi Olarak Kullanılan Efsane Model: Peugeot J9


Son 10 yılda, tüm ürün gamı yenilendi ve sınıf atladı. Bunun yansıması olarak 2021 yılında Peugeot e-Expert ve 2019 yılında Partner ile “Yılın Uluslararası Ticari Aracı” ve üç kere “Yılın Otomobili” (2014 yılında Peugeot 308, 2017 yılında Peugeot SUV 3008 ve 2020 yılında Peugeot 208) seçilerek başarısını perçinledi. Hepsinden önemlisi, hem binek otomobiller hem de hafif ticari araçlarıyla elektrikli bir ürün gamı oluşturdu. Söz konusu sınıf atlama ve değer yaratma hamlesi şimdi de markanın kendisinin tasarımı üzerinde yapılan çalışmalarla mükemmelleştiriliyor.

Peugeot yeni logosunu ilk olarak yeni 308 modelinde kullanacak. Kompakt modelin lansmanının 18 Mart tarihinde yapılması bekleniyor.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.