1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Renault Yeni Captur ve Clio’nun Hibrit Versiyonları

Renault Yeni Captur ve Clio’nun Hibrit Versiyonları

Renault Yeni Captur ve Clio’nun Hibrit Versiyonları Renault Yeni Captur ve Clio’nun Hibrit Versiyonları. 10 – 19 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek Brüksel Otomobil Fuarı’nda Fransız otomobil üreticisi yeni Clio ve Captur modelleri E-Tech adı verilen hibrit versiyonlarını görücüye çıkaracak. Renault Clio ve Renault Captur modellerinde E-Tech rozeti bulunmasına rağmen iki modelde de farklı sistemler

Abone Ol google-news

1991 Model Tofaş Rekor Fiyata Satıldı

Renault Yeni Captur ve Clio’nun Hibrit Versiyonları

Renault Yeni Captur ve Clio’nun Hibrit Versiyonları. 10 – 19 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek Brüksel Otomobil Fuarı’nda Fransız otomobil üreticisi yeni Clio ve Captur modelleri E-Tech adı verilen hibrit versiyonlarını görücüye çıkaracak.

Renault Clio ve Renault Captur modellerinde E-Tech rozeti bulunmasına rağmen iki modelde de farklı sistemler bulunmakta. Renault Clio’da klasik hibrit olarak da adlandırılan bir sistem kullanılırken, Renault Captur’da plug-in hibrit yani şarj edilebilir hibrit bulunuyor. Farkları arasında şarj edilmesi, büyük bataryalı olması ve güçlü elektrik motoru bulunması diyebiliriz.

Renault Clio E-Tech Hybrid 1.6 litre dört silindirli benzinli motor ve iki elektrik motoru bulunuyor. 1.2 kWh (230V) batarya paketine yer verilmiş. Söz konusu motorların ürettiği güç 140 beygire düşmüş. Renault Clio E-Tech Hybrid modelinde de şarj edilebilir olmamakla birlikte benzer bir sistem mevcut.

Renault Clio E-Tech Hybrid  rejeneratif frenleme sistemi ve yavaşlarken bataryayı şarj etme gibi özelliklere sahip şehir içi yolculuğun yüzde 80’inde elektrikli modda çalışması sebebiyle yüzde 40 daha ekonomik olduğu da biliniyor. Renault’un geliştirmiş olduğu E-Tech hibrit araç modelleri ilk olarak elektrik motoru hareket ediyor. Bu sayede hibrit araçlar kalkış esnasında yüksek torka sahip motordan faydalanıyor.

Renault Captur E-Tech Plug-in Hybrid’de ise 1.6 litre dört silindirli benzinli motor ve iki elektrik motoru yer alıyor. Bu da Renault Captur E-Tech Plug-in Hybrid modeline toplam 160 beygir güç sağlıyor. Renault Captur E-Tech Plug-in Hybrid’de Multi Sense adı verilen farklı sürüş modları bulunuyor. “Pure” adı verilen mod Captur’un sadece elektrikli motorlarla ilerlemesini sağlıyor. Captur bu moddayken maksimum 135 km/s hıza sahip oluyor ve karma kullanımda 50 km, şehir içi kullanımda 65 km menzil sunuyor.

Renault Captur E-Tech Plug-in Hybrid araçlarda Sport modu ve E-Save modu yer alıyor. Aktarma organı olarak da hibrit araçlara özel geliştirilen otomatik şanzıman sunuluyor.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.