1. Anasayfa
  2. Otomobil Teknik Bilgileri
  3. Seramik Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatı Nedir?

Seramik Kaplama Nedir? Nasıl Yapılır? Fiyatı Nedir?

Son zamanlarda otomotiv sektörünü takip edenlerin sık sık duyduğu seramik kaplama nedir? Seramik kaplama hangi araçlara uygulanıyor?

Abone Ol google-news

Motor Rektifiye Fiyatları 2022 – Motor Yenileme Nasıl Yapılır?

Seramik Kaplama Nedir? Seramik Kaplama Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir? Seramik Kaplama Fiyatları?

Otomobillerin dış kısmını korumak ve otomobil boyasının dayanıklılığını artırmak amacıyla araç sahipleri tarafından tercih edilmektedir.

Araçların boyasının üzerine uygulandıktan sonra ikinci bir katman oluşturarak araç yüzeyini hem koruma altına alır, hem de aracın daha parlak görünmesini sağlar. Seramik kaplama nano teknoloji ile üretilmiş bir bileşimdir. Seramik kaplamanın yapılış amacı otomobil boyasında oluşabilecek dökülme, çatlama, çizik gibi hasarların oluşmaması için yapılan sıvı olarak uygulanan camsı bir kaplama çeşididir. Aracınızın daha iyi bir görünüme kavuşması için seramik kaplama yaptırmaya karar verdiyseniz. Aracınızı bu işlemi profesyonel olarak yapan kişilere yaptırmalısınız.

Seramik Kaplama Nasıl Yapılır?

Seramik Kaplama

Seramik kaplama işlemine başlamadan önce ilk olarak aracın iyi bir şekilde yıkanması ve yüzeyin temizlenmesi gerekir. Araç yüzeyindeki çizikler giderilir. Araç yüzeyinin pürüzsüz hale getirilmesinden sonra pasta işlemi yapılmalıdır. Daha sonra seramik kaplama sıvı araç yüzeyine homojen bir şekilde isteğe bağlı olarak 3 veya 4 kat uygulanır. Seramik kaplama yapılmadan önce cila işlemi yapılması seramik kaplama ömrünü azaltacaktır.


Araba Farı Temizleme, Parlatma İşlemi Nasıl Yapılır?


Seramik kaplama yapıldıktan sonra araç yıkarken tavsiye edilen şampuanlar kullanılmalıdır. Ayrıca aracı yıkarken yumuşak fırçalar kullanmalısınız. Sert fırça kullanmak, aracı uzun süre güneşte bırakmak seramik kaplamanın ömrünü azaltacaktır.

Seramik Kaplama Fiyatları Ne Kadar?

Seramik Kaplama Nedir? Seramik Kaplama Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir? Seramik Kaplama Fiyatları?

Seramik kaplama fiyatları ikinci el otomobil ve sıfır otomobillere göre değişiklik gösteriyor. Çünkü ikinci el otomobillerin dış yüzeylerinde işlem yapılması gerekenlerde fiyatlarda daha yüksek oluyor. Bu yüzden sıfır otomobillerde yapılan seramik kaplama fiyatları yaklaşık olarak 1.000 TL’den başlıyor. İkinci el otomobillerde işlem yapılması gerektiği için fiyatlar yaklaşık olarak 2.000 TL’den başlıyor.


Yurt Dışından Araba Getirmek? Araba Alma Şartları Neler?


Seramik kaplama yapıldıktan sonra malzeme kalitesi ve uygulanan kat sayısına göre ortalama olarak 2 yıl dayanıklılık ömrüne sahip oluyor. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.