1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Trafikte Yeni Dönem Egzoz Ölçümü Yaptırmayanlar…

Trafikte Yeni Dönem Egzoz Ölçümü Yaptırmayanlar…

Trafikte Yeni Dönem Egzoz Ölçümü Yaptırmayanlar… Trafikte Yeni Dönem Egzoz Ölçümü Yaptırmayanlar… Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2020 yılında yeni bir uygulamaya başlıyor. 1 Ocak 2020 yılı itibariyle trafiğe çıkan araçlar egzoz gazı emisyon ölçümü yaptırmadan çıkmaları durumunda cezai işlem uygulanacağı açıklandı. Trafiğe çıkan araçlar otomatik olarak tespit edilecek. Bakanlık tarafından Egzoz Gazı Emisyon Denetim Sistemi

Abone Ol google-news

Mercedes-Benz, Manuel Vitesli Araç Üretimine Son Vereceği Tarihi Açıkladı

Trafikte Yeni Dönem Egzoz Ölçümü Yaptırmayanlar…

Trafikte Yeni Dönem Egzoz Ölçümü Yaptırmayanlar… Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2020 yılında yeni bir uygulamaya başlıyor. 1 Ocak 2020 yılı itibariyle trafiğe çıkan araçlar egzoz gazı emisyon ölçümü yaptırmadan çıkmaları durumunda cezai işlem uygulanacağı açıklandı. Trafiğe çıkan araçlar otomatik olarak tespit edilecek.

Bakanlık tarafından Egzoz Gazı Emisyon Denetim Sistemi (EGEDES) adını verdiği uygulamaya 1 Ocak 2020 itibariyle Ankara’da başlayacak. Türkiye genelinde ise 6 ay içerisinde hayata geçirilecek. Ölçüm yaptırmayan araçlar otomatik olarak plaka tanıma sistemiyle tespit edilecek.

Araç sahiplerinin yeni uygulama başlamadan egzoz gazı emisyon ölçümünü yıl sonuna kadar yaptırmaları gerekiyor. Yaptırmayanlara 1546 lira, standartlara aykırı emisyona sebep olanlara ise 3093 lira para cezası kesiliyor.

1 Ocak 2020 itibariyle egzoz gazı emisyon ölçümü yaptırmayan araç sahiplerine uygulanan idari para cezası da artıyor. Yılbaşından itibaren ölçüm yaptırmayanlara 1895 lira , standartlara aykırı emisyona sebep olanlara ise 3790 lira ceza kesilecek.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.