1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Türkiye’de 2020 Yılın Otomobili Finalistleri Belli Oldu

Türkiye’de 2020 Yılın Otomobili Finalistleri Belli Oldu

Türkiye’de 2020 Yılın Otomobili Finalistleri Belli Oldu Türkiye’de 2020 Yılın Otomobili Finalistleri Belli Oldu. Otomotiv Gazetecileri Derneği’nin (OGD) bu sene beşincisini düzenlediği “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasının finalistleri ortaya çıktı. İki aşamalı olarak düzenlenen yarışmanın ilk etabında 75 OGD üyesi oyları ile yedi finalisti belirledi. Aday gösterilen 17 yeni model arasından finale kalmaya hak kazanan araçlar:

Abone Ol google-news

Nisan Ayında Trafiğe Kaydı Yapılan Araç Sayısı Açıklandı

Türkiye’de 2020 Yılın Otomobili Finalistleri Belli Oldu

Türkiye’de 2020 Yılın Otomobili Finalistleri Belli Oldu. Otomotiv Gazetecileri Derneği’nin (OGD) bu sene beşincisini düzenlediği “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasının finalistleri ortaya çıktı. İki aşamalı olarak düzenlenen yarışmanın ilk etabında 75 OGD üyesi oyları ile yedi finalisti belirledi.

Aday gösterilen 17 yeni model arasından finale kalmaya hak kazanan araçlar: BMW 3 Serisi, Citroen C5 Aircross, Mercedes-Benz A Serisi Sedan, Nissan Micra, Opel Corsa, Peugeot 2008 ve Renault Clio oldu.

Yarışmanın ikinci etabında finale kalan 7 otomobil için 8 Nisan tarihinde Intercity İstanbul Park’ta bir test sürüşü düzenlenecek. OGD jürileri finalistleri pist üzerinde test ederek sahip oldukları 250 puanı dağıtacaklar.

Otomotiv Gazetecileri Derneği’nin (OGD) üyeleri oylarını “tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi ve fiyat/değer oranı” kriterlerini göz önüne alarak kullanacaklar.

İlk oylama 9 Mart 2020 tarihinde yapılacak. Birinci olan otomobil ise 14 Nisan 2020’de düzenlenecek görkemli bir tören ile açıklanacak.

ABS Nedir? ABS’nin Çalışma Prensibi ve Parçaları

Merkezi Kilit Sistemi Nedir? Arızaları Nelerdir?

2020’nin En Çok Satan Otomobilleri Belli Oldu

Volkswagen Fiyat Listesi | 2020 Sıfır Arabalar

Yerli Otomobilin Üretim Yeri Belli Oldu

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.