1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Türkiye’de Elektrikli Otomobil Üretecek

Türkiye’de Elektrikli Otomobil Üretecek

Türkiye’de Elektrikli Otomobil Üretecek. Adana’da yerli ve milli olarak elektrikli otomobil üretmek için fabrika kuracak uzun yıllardır ailesi ile birlikte Almanya’da yaşayan Türk İş Adamı Taner Ay, ilk olarak Adana’da bir fabrika kurup daha sonrasında ise memleketi olan Kırşehir’e fabrika kuracak.

Abone Ol google-news

AB’de Yeni Otomobil Satışları Nisanda Düştü

Türkiye’de Elektrikli Otomobil Üretecek

Geçtiğimiz yıl Almanya’da yılın iş adamı seçilen babası Çetin Ay ile birlikte başarılı olarak birçok projeye imza atan Türk İş Adamı Taner Ay, Yerli ve Milli Elektrikli Otomobil üretmek için kolları sıvadı. İlk fabrikalarını Adana kuracak olan iş adamı Taner Ay daha sonra ise memleketi Kırşehir’de ise bir fabrika daha kuracak. Adana’da kuracağı fabrikada üreteceği yerli ve milli elektrikli otomobil projesinin hazır olduğunu belirtti.

Türkiye'de Elektrikli Otomobil Üretecek

İş Adamı Taner Ay “Son zamanlarda Türkiye’de yerli ve milli otomobilin temelleri atıldı. Aynı şekilde bizimde tüm projemiz hazır. Biz şirket olarak tamamen yerli ve milli elektrikli araç üreteceğiz” dedi.


Bakan TOGG İçin Tarih Verdi! TOGG’un Ne Zaman Satışa Çıkacağını Açıkladı


İş Adamı Taner Ay Almanya’da ise Almanya’nın en büyük hastanelerinden City Klinik Şehir Hastanesinin yönetim kurulu Başkanlığını yürüten Taner Ay, “Bundan sonra ki hedefimiz yatırımlarımızı Türkiye’ye taşımak. İnşallah Türkiye’nin ilk milli ve yerli üretim olacak elektrikli otomobili biz yapacağız” şeklinde konuştu. Ayrıca İş Adamı Taner Ay Kırşehirspor’a talip oldu. Gençlik yıllarında Fortuna Düsseldorf ve Bayer Levrekusen takımlarının alt yapılarında futbol oynayan İş Adamı Taner Ay, Kırşehirspor’a da talip oldu.

KAYNAK: İHA 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.