1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Yerli Otomobilin Üretim Yeri Belli Oldu

Yerli Otomobilin Üretim Yeri Belli Oldu

Yerli Otomobilin Üretim Yeri Belli Oldu Yerli Otomobilin Üretim Yeri Belli Oldu. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubunun (TOGG) Gemlik’te Elektrikli Otomobil Üretim Tesisi Projesi ile ilgili askerî alan olan söz konusu yerin plan değişikliği. Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi. Şu an askeri alan olan söz konusu yerin, sanayi alanına dönüştürülmesi ile ilgili plan

Abone Ol google-news

Rusya’da Faaliyetlerini Durduran Otomotiv Şirketleri

Yerli Otomobilin Üretim Yeri Belli Oldu

Yerli Otomobilin Üretim Yeri Belli Oldu. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubunun (TOGG) Gemlik’te Elektrikli Otomobil Üretim Tesisi Projesi ile ilgili askerî alan olan söz konusu yerin plan değişikliği. Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi.

Şu an askeri alan olan söz konusu yerin, sanayi alanına dönüştürülmesi ile ilgili plan değişikliği. Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) kullanımında olan 4 milyon metrekarelik alanın 1 milyon metrekaresi, yerli otomobilin üretim tesisi için ayrılacak.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), tamamen elektrikli yerli otomobilin üretimini Bursa’nın Gemlik ilçesinde kuracağı fabrikada gerçekleştirecek.

Fabrikanın Gemlik ilçesinde yapılacağını belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yerli otomobilin hem ana sanayi hem de yan sanayi olarak Bursa ekonomisine güç katacağını söyledi.

Fabrikanın yan sanayide de ciddi bir açılım sağlayacağını ifade eden Aktaş, şunları kaydetti: “Mart 2018’de külliyede Cumhurbaşkanımızla yaklaşık bir saat görüşme yaptım. Bu söz konusu yeri de ben söyledim. Askerî hara olarak kullanılan alanın ülke ekonomisi, şehir ekonomisi açısından rantabl kullanılmadığını ifade ettim.

Orada yapılan işlemleri asla küçümsemiyorum onlar da çok önemli hizmetler ancak burayı ülke ekonomisine daha iyi kazandırabilir miyiz? Onu paylaştım. Bugün aldığımız kararın hem ülke ekonomisine hem kentimize hayırlı olmasını diliyorum.” Öte yanda 12 Mart tarihinde Bursa’da düzenlenecek toplantıda fabrika yatırımının bütün detayları kamuoyu ile paylaşılacak.

TOGG CEO’su açıkladı Yerli otomobilin fiyatı

Yerli Otomobilin Tasarımcısı Murat Günak Kimdir?

Yerli Otomobilin Tanıtımı Yapıldı Özellikleri Arasında

Yerli otomobilin tasarım sürecini anlatan belgesel yayınlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Yerli Otomobil Fiyat Açıklaması

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.