
Araba Özellikleri
2020 Kia Forte 2.0 MPI Özellikleri

Haberlerde takip et! >Google Haberler
2020 Kia Forte 2.0 MPI Teknik Özellikleri
2020 Kia Forte 2.0 MPI Teknik Özellikleri
| 2019 Kia Forte | |
| Marka | Kia |
| Model | Forte III |
| Üretim Başlangıç Yılı | 2019 Yılı |
| Gövde Tipi | Sedan |
Kia Forte 2.0 MPI | |
| Performans | |
| Şehir İçi Yakıt tüketimi | 8.7 Lt/100 km |
| Şehir Dışı Yakıt tüketimi | 6.4 Lt/100 km |
| Ortalama Yakıt tüketimi | 7.6 Lt/100 km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Motor | |
| Beygir Gücü | 147 HP / 6200 dev/dak |
| Maksimum Tork | 179 Nm / 4500 dev/dak |
| Silindir Hacmi | 1999 cm3 |
| Silindir Adedi | 4 |
| Silindir Pozisyonu | Inline |
| Silindir Başına Düşen Valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Çok Noktalı Enjeksiyon |
| Şanzıman | Manuel Vites – 6 İleri |
| Çekiş | Önden Çekişli |
| Hacim ve Ağırlıklar | |
| Ağırlık | 1228 Kg |
| Bagaj Hacmi | 433 Lt |
| Yakıt Deposu Hacmi | 53 Lt |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4641 mm |
| Genişlik | 1801 mm |
| Yükseklik | 1435 mm |
| Dingil Mesafesi | 2700 mm |
| Lastik Boyutu | 195/65 R15 |
Kia Forte 2.0 MPI i-CVT | |
| Performans | |
| Şehir İçi Yakıt tüketimi | 7.6 Lt/100 km |
| Şehir Dışı Yakıt tüketimi | 5.7 Lt/100 km |
| Ortalama Yakıt tüketimi | 6.7 Lt/100 km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Motor | |
| Beygir Gücü | 147 HP / 6200 dev/dak |
| Maksimum Tork | 179 Nm / 4500 dev/dak |
| Silindir Hacmi | 1999 cm3 |
| Silindir Adedi | 4 |
| Silindir Pozisyonu | Inline |
| Silindir Başına Düşen Valf | 4 |
| Yakıt Sistemi | Çok Noktalı Enjeksiyon |
| Şanzıman | Otomatik Vites – i-CVT |
| Çekiş | Önden Çekişli |
| Hacim ve Ağırlıklar | |
| Ağırlık | 1253 Kg |
| Bagaj Hacmi | 433 Lt |
| Yakıt Deposu Hacmi | 53 Lt |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4641 mm |
| Genişlik | 1801 mm |
| Yükseklik | 1435 mm |
| Dingil Mesafesi | 2700 mm |
| Lastik Boyutu | 205/55 R16; 225/45 R17 |




2020 Kia Forte 2.0 MPI Özellikleri Yorumlar