1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. 2021 Elektrikli Ford Transit Özellikleri Açıklandı

2021 Elektrikli Ford Transit Özellikleri Açıklandı

Ford Transit ilk olarak 1953 yılında üretildi. Türkiye’de ise 1982 yılından beri üretiliyor.

Abone Ol google-news

Yeni 2023 BMW 3 Serisi Tanıtıldı: İşte Özellikleri

2021 Elektrikli Ford Transit Özellikleri Açıklandı

Otomotiv devlerinden Ford, 2021 yılında piyasaya sürülmesi planlanan popüler Ford Transit kargo minibüsünün tamamen elektrikli bir versiyonunu geliştiriyor. Ford Transit ilk olarak 1953 yılında üretildi. Türkiye’de ise 1982 yılından beri üretiliyor.

2021 Elektrikli Ford Transit Özellikleri Açıklandı

Ford, geçtiğimiz aylarda Mustang ve F-150 gibi modellerinin elektrik motorlu modellerini tanıtmıştı. Bu iki modelin ardından Ford, şimdi de ticari araçlarından bir tanesi olan Transit’in elektrik motorlu modellerini tanıttı.

Modelin ilk olarak ABD ve Kanada da kullanılacağı belirten model hakkında Ford CEO‘su Jim Farley şunları söyledi; “Ticari araçlar, elektrikli dönüşümlerinde bizim en büyük kozumuz. Bu alanda lider olan planlarımızı iş çevrelerinin yararına geliştiriyoruz. Bunun için de elektrikli Transit ve F-150 modellerini başlatıyoruz. Bu Ford Transit modeli, sadece elektrikli bir araç üretimi değil, bu taşıt filolarını daha ileriye götürmek için tasarım ve üretme aşaması.”

Ford’un 2022 model elektrik motorlu ticari aracı Transit, özellikle de filolar için hayli gelişmiş özelliklere sahip. Örneğin bu araç, bulut tabanlı hizmetler kullanabiliyor ve FordPass Connect modeme sahip. Yeni Transit’in bu yeteneği, 10 farklı cihazın internete bağlanabilmesine yardımcı olacak. Tüm bunlara ek olarak elektrik motorlu Transit, yaya algılama, şerit takip sistemi, acil frenleme gibi yeteneklere de sahip olacak. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.