1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Audi A8 L Security Tanıtıldı

Audi A8 L Security Tanıtıldı

Audi A8 L Security Tanıtıldı Audi A8 L Security Tanıtıldı Audi’nin amiral gemisi A8 L modelinin zırhlı versiyonu olan Security Rusya’da duyuruldu. Güvenlik ekipmanları ve zırhlarla donatılmış araçta 10. Sınıf dayanıma sahip kurşun geçirmez camlara sahip. Standart A8L’leri Security paketine çevirmek tam 400 iş saati alıyor ve bu işlem, özel tesislerde gerçekleştiriliyor. Zırhlı A8 L

Abone Ol google-news

2022 BMW X1 Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Audi A8 L Security Tanıtıldı

Audi A8 L Security Tanıtıldı

Audi’nin amiral gemisi A8 L modelinin zırhlı versiyonu olan Security Rusya’da duyuruldu. Güvenlik ekipmanları ve zırhlarla donatılmış araçta 10. Sınıf dayanıma sahip kurşun geçirmez camlara sahip.

Standart A8L’leri Security paketine çevirmek tam 400 iş saati alıyor ve bu işlem, özel tesislerde gerçekleştiriliyor. Zırhlı A8 L modeline eklenen donanımlar ve zırhlar nedeniyle araç ağırlığı 3.874 kg’a çıkmış.

Gövdenin altında, çamurluk davlumbazlarında, yakıt tankında ve kaput altında nozüllere sahip yangın söndürme sistemi ve telsiz iletişimine izin veren zırhlı elektronik kutusu gibi ekipmanlar mevcut. Kimyasal saldırılarda acil durumlara karşı araç için de oksijen deposundan solunabilir hava pompalanıyor.

Herhangi bir durumda kkapılar nomal yollarla açılamazsa devreye giren sistem kapıları gövdeye bağlatan menteşeleri parçalıyor. Piroteknik kapı menteşeleri bulunuyor. Zırhlı A8 L, run-flat lastikler sayesinde 80 km/h hızda 80 km kadar patlak lastiklerle gidebiliyor. Yakıt deposunda herhangi bir delik oluşması halinde otomatik tamir ediliyor.

A8 L Security’nin kaputunun altında 571 beygir güç ve 800 Nm tork üreten 4.0 litrelik çift turbolu V8 motor yer alıyor. 0-100 km/s hızlanma süresi 6.3 saniye sürüyor. Azami hızı 210 km/h.

Audi A8 L Security‘nin fiyatı Rusya’da opsiyonlar hariç 55.135.875 Ruble’den (ortalama 5.233.27 TL) başlıyor.

Diğer Paylaşımlar

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.