1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. EPGİS’ten Akaryakıt İstasyonlarına Uyarı: “Kesinlikle Bidonla Yakıt Vermeyin”

EPGİS’ten Akaryakıt İstasyonlarına Uyarı: “Kesinlikle Bidonla Yakıt Vermeyin”

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş, yangın bölgelerinin sayısındaki artışlardan ve yangınlardan bazılarının yerleşim yerlerine ulaşması sebebiyle sendika üyelerine uyarılarda bulundu. Aktaş, “Kesinlikle bidon ile yakıt verilmemesi, verilmesinin zorunlu olması durumunda kolluk kuvvetlerinden yazılı izin alınması” uyarısında bulundu.

Abone Ol google-news

Benzin Fiyatlarına İndirim Bekleniyor

EPGİS’ten Akaryakıt İstasyonlarına Uyarı: “Kesinlikle Bidonla Yakıt Vermeyin”

EPGİS adına açıklama yapan Aktaş şunları vurguladı: “Değerli üyelerimiz, üzüntüyle takip ettiğimiz gibi ülkemizin çeşitli bölgelerinde yangınlar çıkmaktadır/çıkarılmaktadır. Bu yangınlardan bazılarının yerleşim yerlerine ulaşması sebebiyle birkaç noktada hatırlatmada bulunmak istedik. Yüksek hava sıcaklıkları üzerine eklenen alevlerin sıcaklığı, yangın olan bölgelerde istasyonlarımız için büyük risk teşkil etmektedir.

EPGİS’ten Akaryakıt İstasyonlarına Uyarı: “Kesinlikle Bidonla Yakıt Vermeyin”

Bu sebepten dolayı;

* Yangın söndürme tüp ve ekipmanlarının kontrol edilmesi,

* Ek önlem ihtiyacı olması durumunda hızlı ulaşılabilmesi için ; anlaşmalı Yangın tüpü/Yangın Söndürme Ekipmanları firmasının numarasının personelle paylaşılması, hazırda bulundurulması,

* İstasyon alanına “yaklaşan” bir yangın tehlikesinde derhal yetkili birimlere haber verilmesi, satışın durdurulması, müşterilerin tahliyesi ve istasyonda ACİL DURUM BUTONUNA basılması,

* Yangın olan/başlayan bölgelerde soğukkanlı ve dikkatli olunması,

* Kesinlikle bidon ile yakıt verilmemesi, verilmesinin zorunlu olması durumunda kolluk kuvvetlerinden yazılı izin alınması.

Konularında hassasiyetinizi rica ederiz.”Yılın İlk Yarısında En Çok Araç Satan Marka Oldu


 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.