1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Akaryakıta Çifte Zam Geliyor

Akaryakıta Çifte Zam Geliyor

Akaryakıta Çifte Zam Geliyor Akaryakıta Çifte Zam Geliyor. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 15, motorine 10, LPG’ye ise 5 kuruş zam gelmesi bekleniyor. Son günlerde petrol fiyatlarında yaşanan inişli çıkışlı seyirden Türkiye’deki akaryakıt fiyatları da olumlu veya olumsuz etkileniyor. Dün motorine yapılan 21 kuruşluk indirimin ardından bugün akaryakıtta bir fiyat değişikliği daha

Abone Ol google-news

Rusya’da Faaliyetlerini Durduran Otomotiv Şirketleri

Akaryakıta Çifte Zam Geliyor

Akaryakıta Çifte Zam Geliyor. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 15, motorine 10, LPG’ye ise 5 kuruş zam gelmesi bekleniyor.

Son günlerde petrol fiyatlarında yaşanan inişli çıkışlı seyirden Türkiye’deki akaryakıt fiyatları da olumlu veya olumsuz etkileniyor. Dün motorine yapılan 21 kuruşluk indirimin ardından bugün akaryakıtta bir fiyat değişikliği daha gündeme geldi. Sektör yetkililerinden alınan bilgiye göre; benzine 15, motorine ise 10 kuruş zam bekleniyor.

Motorin ve Benzinin Litre Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Zammın ardından İstanbul’da ortalama 5,13 liradan satılan motorinin litresi 5,23 liraya çıkacak. Motorinin litresi Ankara’da 5,21 liradan 5,31 liraya, İzmir’de ise 5,23 liradan 5,33 liraya çıkacak.Benzinin litresi ise İstanbul’da 5,10 liradan 5,25 liraya yükselecek. Benzinin litre fiyatı Ankara’da 5,25 liradan 5,40 liraya, İzmir’de ise 5,26 liradan 5,41 liraya çıkacak.

Akaryakıt Fiyatlarının Hesaplanması

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Motorine İndirim Geldi

Avrupa Birliği Yerli Otomobili Tescil Etti

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.