1. Anasayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. Alfa Romeo Giulia GTA ve GTAm Özellikleri

Alfa Romeo Giulia GTA ve GTAm Özellikleri

Alfa Romeo Giulia GTA ve GTAm Özellikleri Alfa Romeo Giulia GTA ve GTAm Özellikleri İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo, Giulia’nın GTA ve GTAm modellerini tanıttı. 500 adet üretilecek olan özel seri, Formula 1 teknolojilerini yollara indirirken tasarımıyla da mest ediyor. İsviçre’de düzenlenen dünyanın en büyük fuarlarından olan Cenevre Otomobil Fuarı Çin’de ortaya çıkıp. Dünya geneline

Abone Ol google-news

Rolls-Royce Boat Tail 2022 Villa d’Este’de Tanıtıldı

Alfa Romeo Giulia GTA ve GTAm Özellikleri

Alfa Romeo Giulia GTA ve GTAm Özellikleri

İtalyan otomobil üreticisi Alfa Romeo, Giulia’nın GTA ve GTAm modellerini tanıttı. 500 adet üretilecek olan özel seri, Formula 1 teknolojilerini yollara indirirken tasarımıyla da mest ediyor.

İsviçre’de düzenlenen dünyanın en büyük fuarlarından olan Cenevre Otomobil Fuarı Çin’de ortaya çıkıp. Dünya geneline yayılan corona virüsü nedeniyle iptal edildi.

Alfa Romeo Giulia’nın GTA ve GTAm versiyonlarında 2.9 litrelik çift turbolu V6 motorlar yer alıyor. Bu motorlar, Alfa Romeo Giulia’nın GTA ve GTAm versiyonlarına 540 beygir gücü sağlıyor. Alfa Romeo, bu yüksek gücü 8 vitesli otomatik bir şanzıman ile kombine etmiş.

Alfa Romeo’nun performans odaklı olarak geliştirdiği Giulia GTA ve GTAm modelleri, Giulia’nın normal versiyonuna oranla 220 kg daha hafif. Alfa Romeo bu ağırlık kaybını; karbon fiber malzemeler, kaplamalar ve araçlardaki çamurluklardan kazanıyor. Ayrıca Giulia GTAm, koltuk yapısında da karbon malzeme kullanıyor.

Alfa Romeo’nun yaptığı bu çalışmalar, Giulia GTA ve GTAm’in 100 km/s hıza ulaşması sadece 3.9 saniye sürüyor.

Alfa Romeo yeni araçlarının ön siparişlerinin başladığını duyurdu.

Alfa Romeo Giulia GTA ve GTAm Özellikleri

Alfa Romeo Giulia GTA ve GTAm Özellikleri

Alfa Romeo Giulia GTA ve GTAm Özellikleri

2020 Alfa Romeo Giulia ve Stelvio

Unutulmuş Konseptler: Alfa Romeo Iguana

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.