1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. BMW Yeni Modellerinde Android Auto ve Apple CarPlay Olmadığını Açıkladı

BMW Yeni Modellerinde Android Auto ve Apple CarPlay Olmadığını Açıkladı

BMW, 2022’nin ilk dört ayında ürettiği bazı sıfır otomobillerinde Android Auto ve Apple CarPlay bulunmadığını açıkladı.

Abone Ol google-news

1991 Model Tofaş Rekor Fiyata Satıldı

BMW Yeni Modellerinde Android Auto ve Apple CarPlay Olmadığını Açıkladı

Çip krizi otomobil üreticilerini etkiledi, etkilemeye de devam ediyor. Şirketler, özellikle de Covid-19 salgınıyla ağırlaşan çip krizi yüzünden zor günler geçiriyor. Hatta bazıları montaj hattındaki otomobil üretimini dahi durdurmak zorunda kalıyor. Bu zorlu süreci montaj hattını durdurmadan atlatabilmek için seçili özellikleri araçlardan çıkarak müşterilerine teslimat yapan üreticiler de oluyor. Son bir rapora göre ise BMW de bu yolu tercih edenlerden.

BMW Yeni Modellerinde Android Auto ve Apple CarPlay Olmadığını Açıkladı
Automotive News Europe internet sitesinin haberine göre Alman otomobil üreticisi BMW, devam eden yarı iletken çip sıkıntısı nedeniyle bazı araçlarını geçici olarak Android Auto veya Apple CarPlay desteği olmadan gönderiyor. Haberde yer alan açıklamasına göre ise BMW, tedarikçilerini değiştirerek Android Auto veya CarPlay’i tam olarak desteklemeyen bir çip kullanmaya başladı.

Bavyeralı şirket yaptığı açıklamada, etkilenen araçların kablosuz olarak “en geç Haziran ayı sonuna kadar” bir yazılım güncellemesi alacağını da sözlerine ekledi. Yakın zamanda bir BMW aracı satın alan kişilerin etkilenip etkilenmediğini ise aracın üretim kodunda “6P1” olup olmadığını kontrol ederek anlayabileceği söyleniyor. Ayrıca söz konusu araçların tamamının 2022’nin ilk dört ayında üretildiği ve varış noktalarının ABD, Fransa, İtalya, İspanya ve İngiltere olduğu bildiriliyor.

Buradan “2022 Ford Ranger Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri” inceleyebilirsiniz.

Buradan “Yeni 2023 Ford E-Transit Custom Tanıtıldı: Kocaeli’de Üretilecek” inceleyebilirsiniz.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.