1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Araç Muayenesinde Kredi Kartıyla Ödeme Dönemi Başladı!

Araç Muayenesinde Kredi Kartıyla Ödeme Dönemi Başladı!

Araç muayenede banka ya da kredi kartı dönemi başladı. Araç muayene bedelleri, yeni yıla kadar peşin olarak ödenebiliyordu.

Abone Ol google-news

Benzin Fiyatlarına İndirim Bekleniyor

Araç muayenesinde kredi kartıyla ödeme dönemi başladı. Araç muayene ücreti kısa bir süre öncesine kadar sadece nakit olarak ödenebiliyordu fakat bu durum yaklaşık 1 hafta önce değişti. Araç muayene hizmetinin kredi kartı veya banka kartı ile ödenmesi konusunda gerçekleştirilen alt yapı çalışmaları tamamlandı.

Araç Muayenesinde Kredi Kartıyla Ödeme Dönemi!

Araç Muayenesinde Kredi Kartıyla Ödeme Dönemi Başladı!

Türkiye’de, araç muayene hizmetini; Doğuş Grubu, TÜV SÜD ve Bridgepoint’in ortak olduğu TÜVTÜRK yürütüyor. Araç muayene bedeli, her yıl yeniden değerleme oranında artırılıyor. Ücretlere, 1 Ocak’tan geçerli olmak üzere yeniden değerleme oranında, (yüzde 9.11) zam yapıldı. Buna göre araç muayene ücreti otomobiller için 342 TL’den 20 kuruştan, 372 TL 88 kuruşa çıktı. Otobüs ve kamyon, 462 TL 56 kuruştan, 503 TL 86 kuruşa yükseldi.

Araç muayene bedelleri, yeni yıla kadar peşin olarak ödenebiliyordu. Söz konusu bedelin, kredi kartıyla ödenmesine yönelik bir süredir yürütülen çalışmalar tamamlandı. Araç muayene ücretleri, kredi ya da banka kartıyla yapılabiliyor.

Kaynaklar, kartla ödeme uygulamasının, önce ayın ilk günlerinde Ankara ve İstanbul gibi büyükşehirlerde başladığını belirterek, “Ardından da diğer illere yaygınlaştırıldı” dedi.

Peki, taksit söz konusu mu? Kaynaklar, bu aşamada taksit uygulamasının söz konusu olmadığını belirterek, “Bu konuda da bir çalışma yapılıyor. Taksit seçeneğinin de sunulması gündemde” dedi.

Kaynak: Habertürk

Egzoz Muayenesi Ne Zaman Yaptırılır? Ücreti Ne Kadar Oldu?

Araç Muayene İşletmesine İlişkin Değişiklik Resmi Gazete’de Yayımlandı

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.