1. Anasayfa
  2. Otomobil Teknik Bilgileri
  3. Araç Ömrünü Uzatacak Tavsiyeler

Araç Ömrünü Uzatacak Tavsiyeler

Kullanıcılar araba alırken en az arıza yapan arabaları ve az kullanılmış araçları tercih ederler. Çünkü az kullanılmış arabanın ömrünün daha uzun olacağını düşünürler. Peki siz arabanızı uzun ömürlü kullanmak için neler yapıyorsunuz.

Abone Ol google-news

Motor Rektifiye Fiyatları 2022 – Motor Yenileme Nasıl Yapılır?

Araç Ömrünü Uzatacak Tavsiyeler

Kullanıcılar araba almadan önce ilk olarak piyasa araştırması yaparlar. Bu araştırmada genellikle en az arıza yapan araçlar tercih edilir. Çünkü arabayı aldıktan sonra herhangi bir arıza çıkarmadan uzun süre kullanmak ister. İlk olarak araba alırken uzun ömürlü modellerin araştırmasını güvenirlik verilerini inceleyebilirsiniz. Peki siz arabanızı uzun ömürlü kullanmak için neler yapıyorsunuz?

Arabamın Ömrünü Nasıl En Üst Düzeye Çıkarabilirim?

Aldığınız arabanın bakımlarını zamanında yaptırmalısınız. Bu bakımlar arasında, yağ değişimi, filtre değişimi, rot-balans ayarı, lastik kontrolü, triger kayışı kontrolü, ateşleme sistemi kontrolü vs. diyebiliriz. Otomobil bakımlarının ihmal edilmesi durumunda aracınızın kullanım ömrü azalır. Aracınızda herhangi bir anormallik olması durumunda veya aracınızda oluşan bir sorunu farketmeniz halinde sorunun kısa süre içinde çözülmemesi aracınıza daha büyük sorunlar çıkarabilir. Aracınızda kullanılan parçaların orijinal parçalar olmasına özen gösterin. Yine bu sorunlar aracınızın kullanım ömrünü azaltır.

Otomobil kullanımı da arabanın ömrünü uzatır. Çünkü aracınızı ne kadar dikkatsiz bir şekilde, ani hızlanma, sık sık fren yapma, çukurlara girme gibi durumlarda bulunmanız. Araç parçalarının hızlı bir şekilde aşınmasına neden olacağı için araç ömrünü azaltacaktır. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.