1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Bakan Varank, TOGG’un Satışa Çıkacağı Tarihi Açıkladı

Bakan Varank, TOGG’un Satışa Çıkacağı Tarihi Açıkladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kriter dergisinin şubat sayısında Burhanettin Duran’a verdiği röportajda TOGG’un ne zaman satışa çıkacağı hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

Abone Ol google-news

Nisan Ayında Trafiğe Kaydı Yapılan Araç Sayısı Açıklandı

Bakan Varank, TOGG’un satışa çıkacağı tarihi açıkladı

Türkiye’nin Otomobili’nin ABD’de katıldığı Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) küresel çapta ses getirdiğini belirten Varank, TOGG’un seri üretimi noktasında süren çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Varank, ilk seri üretim aracın 2022 yılının son çeyreğinde üretim bandından inmesinin planlandığını anımsatarak, “Homologasyon olarak adlandırılan teknik yeterlilik süreçlerinin de tamamlanmasından sonra doğuştan elektrikli C segmentindeki SUV araç 2023’ün ilk çeyreğinde ticari olarak satışa çıkar.” ifadesini kullandı.

TOGG’un Satışa Çıkacağı Tarih

TOGG‘a yapılan eleştirilerin çoğunun yanlış ya da eksik bilgiden kaynaklandığını gördüklerini belirten Varank, “Marka projelerini hayata geçirdikçe, TOGG’un ‘akıllı cihaz’ olarak isimlendirdiği elektrikli, ağa bağlı yeni nesil araçlar yollarda görülmeye başlandıkça bu eleştirilerin de yerini takdir ve beğeniye bırakacağına inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.


TOGG CEO’su, Yerli Otomobilin Ne Kadar Yerli Olduğunu Açıkladı 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.