1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Dünyanın En Hızlı SUV’u Bentley Bentayga Speed

Dünyanın En Hızlı SUV’u Bentley Bentayga Speed

Lüks otomobil üreticilerinden olan Bentley, Lamborghini Urus’tan bile hızlı olan Dünyanın en hızlı SUV unvanını da ele geçiren Bentley Bentayga Speed’i tanıttı.

Abone Ol google-news

Yeni 2023 BMW 3 Serisi Tanıtıldı: İşte Özellikleri

Dünyanın En Hızlı SUV’u Bentley Bentayga Speed

Dünyanın en hızlı SUV’unun motor özelliklerine baktığımızda 6.0 litrelik 12 silindirli 626 beygir güç üreten 900 Nm tork’a sahip bir motor bulunuyor. Bentayga Speed’in saatte 305 km hıza çıkabiliyor. Bentley Bentayga Speed’in 0-100 km/s hızlanmasını ise 3.9 saniyede gerçekleştiriyor. 8 ileri otomatik şanzımana sahip Bentayga Speed’in sürekli olarak dört çeker özelliği bulunuyor.

Bentley Bentayga Speed

Bentayga Speed SUV segmenti olmasına rağmen sportifliğin ön planda tutulduğu artan hızlanma ve güç değerlerine ek olarak daha iyi ses veren bir egzoz sistemi, Sport moduna yapılan revizyonlar gibi şeyleri sayabiliriz. Aracın süspansiyonu da daha sert şekilde ayarlanmış. Bu sayede normal Bentayga’lara göre daha dinamik bir sürüş de sunuluyor.

2020 Bentley Flying Spur Özellikleri Açıklandı

Tasarım olarak da Bentayga Speed 10 kollu ve 22 inç’lik boyutta yeni jantları, karartılmış ön ve arka far grupları ile karartılmış ön ızgarayı görüyoruz. İç mekan tasarımın da yeni bir Alcantara döşeme görülüyor. Bentayga Speed’de iç tasarım ve dış tasarım olarak değişiklikler göze çarpıyor.

Bentley Bentayga Speed’in fiyatı henüz açıklanmadı. Bentayga Speed’i 2019 Cenevre Otomobil Fuarında sergileyecek.

Bentley vs Audi vs Porsche Drag Yarışı

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.