1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Benzin, Motorin ve Otogaz fiyatlarına zam geldi

Benzin, Motorin ve Otogaz fiyatlarına zam geldi

Benzin, Motorin ve Otogaz fiyatlarına zam geldi. Benzin ve motorine gelen zamlar Eşel Mobil Sistemi gereği ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacak.

Abone Ol google-news

Benzin ve Motorine Bir Büyük Zam Daha Geldi

Benzin, Motorin ve Otogaz fiyatlarına zam geldi

Benzin, Motorin ve Otogaz fiyatlarına zam geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 22, motorine 15 kuruş ve LPG Otogaz’a ise 21 kuruş zam geldi. Fakat Eşel Mobil Sistemi gereği ÖTV’den karşılandığından benzin ve motorine gelen zam pompa fiyatlarına yansımayacak.

Benzin, Motorin ve Otogaz fiyatlarına zam geldi

EPGİS’den yapılan açıklamada “Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV Düzenlemesi 26/03/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 15, Benzinde 22 KRŞ/LT Fiyat artışı gerçekleşmiş olup, artış mevcut uygulama olan Eşel Mobil Sistemi gereği ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır.” denildi.


Yeni otopark yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlandı


LPG otogaza gelen 21 kuruşluk fiyat artışında ise 11 kuruş ÖTV’den karşılanırken, 10 kuruşluk kısmı pompa fiyatlarına yansıyacak.

EPGİS’den yapılan açıklamada “Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV Düzenlemesi 26/03/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; LPG Otogaz’da 11 KRŞ/LT Fiyat artışı gerçekleşmiş olup, artış mevcut uygulama olan EŞEL MOBİL Sistemi gereği ÖTV’den karşılandığından pompa fiyatlarına yansımayacaktır.” “Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 26/03/2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; LPG Otogaz’da 10 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.”

Kaynak: EPGİS


Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.