1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Benzin ve Motorin Fiyatlarına İndirim Yapıldı

Benzin ve Motorin Fiyatlarına İndirim Yapıldı

Benzin ve Motorin Fiyatlarına İndirim Yapıldı Benzin ve Motorin Fiyatlarına İndirim Yapıldı Motorin ve benzin fiyatlarında gece yarısından geçerli olmak üzere indirime gidilecek. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından alınan bilgiye göre, söz konusu indirim motorinde pompa fiyatlarına ortalama 9 kuruş, benzinde ise 12 kuruş olarak yansıyacak. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasının

Abone Ol google-news

Nisan Ayında Trafiğe Kaydı Yapılan Araç Sayısı Açıklandı

Benzin ve Motorin Fiyatlarına İndirim Yapıldı

Benzin ve Motorin Fiyatlarına İndirim Yapıldı

Motorin ve benzin fiyatlarında gece yarısından geçerli olmak üzere indirime gidilecek.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından alınan bilgiye göre, söz konusu indirim motorinde pompa fiyatlarına ortalama 9 kuruş, benzinde ise 12 kuruş olarak yansıyacak.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasının (EPGİS) Twitter’dan yaptığı açıklama.

Buna göre, Ankara’da ortalama 5,53 liradan satılan motorinin litre fiyatı 5,44 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul’da 5,45 liradan 5,36 liraya, İzmir’de 5,55 liradan 5,46 liraya inecek.

Ankara’da ortalama 5,36 liradan satılan benzinin litre fiyatı ise 5,24 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul’da 5,27 liradan 5,15 liraya, İzmir’de 5,38 liradan 5,26 liraya inecek.

Akaryakıt Fiyatlarının Hesaplanması

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.