1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Benzin ve Motorine Büyük Zam

Benzin ve Motorine Büyük Zam

Benzin ve Motorine Büyük Zam Benzin ve Motorine Büyük Zam. Küresel piyasalarda hem dolar hemde brent petrolün varil fiyatı yukarı yönlü olarak hareketini sürdürüyor. Buna göre; Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 66,53 dolardan işlem görüyor.  Sektrör yetkililerinden alınan bilgi doğrultusunda motorine 28 kuruş, benzine ise 16 kuruş zam bekleniyor. Motorinin litre fiyatında pazartesi gece yarısı

Abone Ol google-news

AB’de Yeni Otomobil Satışları Nisanda Düştü

Benzin ve Motorine Büyük Zam

Benzin ve Motorine Büyük Zam. Küresel piyasalarda hem dolar hemde brent petrolün varil fiyatı yukarı yönlü olarak hareketini sürdürüyor. Buna göre; Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 66,53 dolardan işlem görüyor.  Sektrör yetkililerinden alınan bilgi doğrultusunda motorine 28 kuruş, benzine ise 16 kuruş zam bekleniyor.

Motorinin litre fiyatında pazartesi gece yarısı itibari ile geçerli olmak üzere 28 kuruş, benzin fiyatında ise 16 kuruşluk bir zam yapılması bekleniyor. Motorine yapılacak olan zammın 22 kuruşu ÖTV’den karşılanacağından pompaya 6 kuruş olarak yansıtılması bekleniyor. Tüm bu beklentilerin gerçekleşmesi halinde benzin fiyatına da pompaya yansıyacak şekilde 16 kuruşluk bir zam yapılması bekleniyor.

Küresel petrol fiyatları ABD-Çin ticaret anlaşmasının sonuçlarına dair iyimserlik dolayısıyla yüksek seyrini sürdürüyor. Uzmanlar, en son Çin’in, ABD kaynaklı petrol ve kimyevi ürünlere uyguladığı vergileri 12 ay boyunca kaldırdığını duyurmasının, ABD-Çin ticari anlaşmasına dair olumlu beklentileri artırdığını ifade ediyor. Ayrıca, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı petrol üreticisi ülkelerin kesinti kararlarının, petrol fiyatlarını yukarı yönlü destekleyen diğer bir unsur olduğu belirtiliyor. Brent petrolde teknik olarak 66,70 ile 66,79 dolar aralığının direnç, 66,61 ile 66,52 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği kaydediliyor.

İstanbul’da motorinin litre fiyatı 6.47 TL’den, benzinin litre fiyatı ise 6.86 TL’den satılıyor. Ankara’da ise motorinin litre fiyatı 6.53 TL’den benzinin litre fiyatı 6.94 TL’den işlem görüyor. İzmir ilinde ise motorinin litre fiyatı 6.55 TL’den satılırken benzinin litre fiyatı 6.93 TL’den satılıyor.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.