1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. BMC’nin yerli üretim SUV’u Tulga: dikkat çeken özellikleri

BMC’nin yerli üretim SUV’u Tulga: dikkat çeken özellikleri

MÜSİAD Expo 2020 fuarında BMC’nin yerli üretim zırhlı aracı sergilenmeye başladı. Tulga olarak isimlendirilen SUV, özellikleriyle kendine hayran bırakıyor.

Abone Ol google-news

Togg’a Yerli Rakip Geliyor!

BMC’nin yerli üretim SUV’u Tulga: dikkat çeken özellikleri

MÜSİAD Expo 2020 fuarında BMC’nin yerli üretim zırhlı aracı sergilenmeye başladı. Tulga olarak isimlendirilen SUV, özellikleriyle kendine hayran bırakıyor. BMC’nin yerli üretim SUV’u Tulga: dikkat çeken özellikleri

Binlerce araç sahibine müjde yüzde 25 indirim geldi

BMC’nin yerli üretim SUV’u Tulga: dikkat çeken özellikleri

Tulga 4.875 mm uzunluğunda, 2.070 mm yüksekliğinde, 2.050 mm genişliğinde. 1 sürücü ve 6 personel taşıyabiliyor.

Tulga yaklaşık olarak 8 ton ağırlığında, 7 kişiyi taşıyabilme kapasitesine sahip. 4 silindirli 4.2 litrelik dizel motoru 2.000 devirde 250 beygir güç ve 1.500-1.800 devirde 800 Nm tork üretiyor. 6 ileri şanzıman ile desteklenen zırhlı araç Tulga, maksimum olarak 130 km hıza ulaşabiliyor ve 400 km menzile sahip.

Toyota Corolla Sedan yeni motor seçeneğine kavuştu

BMC’nin yerli üretim SUV’u Tulga: dikkat çeken özellikleri

Tulga’da 16.5 inç boyutunda lastikleri bulunuyor. Ön ve arka süspansiyon sisteminde bağımsız çift salıncak bulunuyor. Ön ve arkada diferansiyel kilidi bulunan Tulga çok ağır arazi şartlarında ilerleyebiliyor. 24 volt 100 amperlik çift akü kullanan Tulga’nın alternatörü 180 amper elektrik üretiyor.

Klima, bağımsız ek ısıtıcı, arazi lastikleri patlasa da gidebilir, hız sabitleme, lastik basınç izleme sistemi, şerit değiştirme ve kör nokta uyarı sistemi, ön ve arka park sensörü, geri görüş kamerası, 360 derece kamera farkındalık sistemi. Telsiz, Intercom, gece görüş sistemi, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon, multimedya sistemi, USB bağlantısı, video kaydedici, yanmaya dirençli araç boyası, kurtarma vinci, atış mazgalı, silah mahvesi, karartma modu.

BMC yetkililerinin Tulga’nın sivillere satışının yapılmayacağını, askeri amaçlarla özel üretildiğini ve askeri personel taşımak, devriye atmak için kullanılacağını söyledi.

BMC’nin yerli üretim SUV’u Tulga: dikkat çeken özellikleri

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.