1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. BMW iX5 Hidrojen, Eylül Ayında Münih’te Tanıtılacak

BMW iX5 Hidrojen, Eylül Ayında Münih’te Tanıtılacak

BMW, 7 Eylül 2021 – 12 Eylül 2021 tarihlerinde Münih’te başlayacak olan IAA Mobility etkinliğinde iX5 Hydrogen’i  tanıtmak için gün sayıyor.

Abone Ol google-news

Nisan Ayında Trafiğe Kaydı Yapılan Araç Sayısı Açıklandı

BMW iX5 Hidrojen, Eylül Ayında Münih’te Tanıtılacak

BMW iX5 Hidrojen NEXT konsepti ile geliştirilen iX5 Hydrogen, gelecek yıldan itibaren test ve tanıtım amacıyla kullanılacak çevre dostu bir crossover olmaya hazırlanıyor. iX5 Hydrogen, standart modelin ayak izlerini takip ediyor ancak BMW i mavisi vurgular, ayırt edici ağ ekleri ve 3D baskılı bileşenler içeren benzersiz bir ön uca sahiptir. Model ayrıca benzersiz bir arka tampon ve difüzörün yanı sıra “hidrojen yakıt hücresi” armasına da sahip. Bunlara, doğal kauçuk ve suni ipekten yapılmış sürdürülebilir şekilde üretilmiş lastiklerle sarılmış aerodinamik 22 inç jantlar eşlik ediyor.

BMW iX5 Hidrojen, Eylül Ayında Münih'te Tanıtılacak

BMW iç mekan hakkında teknik bir bilgi vermedi, ancak büyük ölçüde standart modelden devam ediyor. Bununla birlikte, mavi vurgular ve “hidrojen yakıt hücresi” arması gibi bir dizi özel dokunuş görebiliriz.

Yeni 2022 BMW iX3 Özellikleri Açıklandı


Kaputun altında, karbon fiber takviyeli plastikten yapılmış iki adet 700 barlık tank tarafından beslenen bir yakıt hücreli güç aktarma organı var. Yaklaşık 13,2 libre (6 kg) hidrojen tutarlar ve üç ila dört dakika içinde yeniden doldurulabilirler.

BMW iX5 Hidrojen, Eylül Ayında Münih'te Tanıtılacak

iX5 Hydrogen teknik olarak sadece bir prototip olsa da, BMW gelecekte potansiyel olarak hidrojen yakıt hücresi modelleri sunabileceklerini belirtti. Bunlar mevcut elektrikli araçlarını tamamlayacak, ancak şirket, yakıt hücreli araçların tam potansiyellerine ulaşması için sağlam bir hidrojen yakıt ikmali altyapısı olması gerektiğini kabul etti. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.