1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. BMW ve Mercedes CES 2022’ye Katılmayacak

BMW ve Mercedes CES 2022’ye Katılmayacak

BMW ve Mercedes, son günlerde artan Omicron varyantı vakaları nedeniyle fiziksel olarak CES 2022’ye katılmama kararı aldı.

Abone Ol google-news

Nisan Ayında Trafiğe Kaydı Yapılan Araç Sayısı Açıklandı

BMW ve Mercedes CES 2022’ye Katılmayacak

2020’de koronavirüs nedeniyle iptal edilen Tüketici Elektroniği Fuarı (CES), bu yıl kısıtlamalar nedeniyle internet üzerinden gerçekleşmişti. 2022 yılında tekrar yüz yüze yapılması planlanan CES, 5-8 Ocak 2022’de ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenecek.

BMW ve Mercedes CES 2022'ye Katılmayacak

Aralarında Amazon, Meta (Facebook), Twitter ve Pinterest ve General Motors’un da olduğu çok sayıda şirket, Omicron varyantı sebebiyle bu etkinliğe ekip yollamayacaklarını açıklamıştı. Yeni bir açıklama yapan Alman otomobil üreticileri BMW ve Mercedes de fiziksel olarak fuarda yer almayacaklarını açıkladı.

BMW’den yapılan açıklamada, “BMW Group, uzun yıllardır Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) yenilikleri sunuyor. Pandemi durumu nedeniyle şirketimiz, CES’te planlanan tüm medya faaliyetlerini Almanya’dan canlı yayınlanan tamamen dijital bir programa taşıyacak.” ifadeleri kullanıldı.


Zorunlu Trafik Sigortası 2022 Yılı Zam Oranları Belli Oldu


Alman otomotiv devi fuarda, renk değiştiren gövde panelleri ve yüksek teknoloji araç içi sinema sistemi gibi teknolojilerini görücüye çıkarmayı planlıyordu.

Mercedes de artan koronavirüs vakaları nedeniyle fuara katılmama kararı aldı. Şirket konuyla ilgili “Müşterilerimizin, ortaklarımızın, çalışanlarımızın ve misafirlerimizin sağlığı ve güvenliği en büyük önceliğimizdir. COVID-19 virüsü ile ilgili mevcut durum göz önüne alındığında, Mercedes-Benz AG’nin yoğun istişarelerden sonra CES 2022’ye katılımını iptal etmeye karar verdik.” açıklamasında bulundu.

Öte yandan, CES 2022’de fiziksel olarak yer almayacağını duyuran şirketlerin sayısı 50’yi aştı.

Kaynak: donanımhaber 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.