1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Renault Çalışanları Fabrika Yöneticilerini Rehin Aldı

Renault Çalışanları Fabrika Yöneticilerini Rehin Aldı

Fransız üretici Renault’un ülkenin Morhiban bölgesindeki fabrikasındaki işçiler ve aileleri fabrikayı ele geçirerek yöneticileri rehin aldı.

Abone Ol google-news

Benzin Fiyatlarına İndirim Bekleniyor

Renault Çalışanları Fabrika Yöneticilerini Rehin Aldı

Renault çalışanları fabrika yöneticilerini rehin aldı. En büyük hissesi devlete ait Renault şirketi, Morbihan bölgesine bağlı Caudan kentindeki Fonderie de Bretagne fabrikasını satma kararı aldı.

Renault çalışanları fabrika yöneticilerini rehin aldı

Yaklaşık 350 çalışan ve aileleri, fabrikanın satılmasıyla işlerinden olacakları gerekçesiyle karara karşı çıkarak, sabahtan itibaren fabrika giriş ve çıkışlarını kapattı.


Lastik etiketlerinde yeni dönem 1 Mayıs’ta başlıyor


İşçiler fabrika yöneticilerini rehin aldı. Genel İş Konfederasyonu (CGT) işçi sendikasının temsilcilerinden Mael Le Goff, basına yaptığı açıklamada, taleplerin karşılanana kadar kimseyi serbest bırakmayacaklarını belirtti.

Renault’dan yapılan açıklamada, çalışanların eylemi ve 7 yöneticinin alıkonulması kınandı. Fabrikaya yönelik ablukanın bir an önce kaldırılması, rehin tutulan yöneticilerin serbest bırakılması çağrısı yapılan açıklamada, çalışmaya devam etmesi ve çalışanların işlerini kaybetmemesi için fabrikayı satın alacak müşteri arayışının sürdüğü kaydedildi.


Renault ilk çeyrekte 10 milyar avro ciro yaptı


Şirket, mart ayı sonlarına doğru, tasarruf planının bir parçası olarak satma kararını duyurmuştu. Ekonomi, Çalışma ve Sanayi bakanlıkları ile şirket temsilcilerinin dün yaptığı toplantıda, çalışanların işlerinin korunması için kurtarma fonu oluşturulacağı bildirildi. Fabrika çalışanları, bu fonun çalışanları yeniden sınıflandırarak işlerinden atmayı planladığını savunuyor. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.