1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Cumhurbaşkanlığı’ndan Flaş Volkswagen Kararı!

Cumhurbaşkanlığı’ndan Flaş Volkswagen Kararı!

Alman otomotiv devi Volkswagen’in Türkiye’ye yatırım kararından vazgeçmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı’ndan flaş bir karşı hamle geldi. Bakanlıklara Volkswagen’in kamu kurumunda makam arabası olarak kullanılmaması talimatı verildi.

Abone Ol google-news

Benzin ve Motorine Bir Büyük Zam Daha Geldi

Cumhurbaşkanlığı’ndan Flaş Volkswagen Kararı

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden olan Volkswagen yöneticisi Herbert Diess geçtiğimiz hafta kendisiyle yapılan bir röportajda Türkiye’de kurulması planlanan fabrikanın iptal edildiğini açıklamıştı. Söz konusu iptal nedeni ‘siyasi’ olarak öne sürülürken AK Parti tarafından Volkswagen bu kararına karşı, bir karşı atak yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı'ndan Flaş Volkswagen Kararı!

Volkswagen Yerine Renault

Cumhurbaşkanlığı kararıyla Alman otomobil üreticisi Volkswagen ve Audi’nin kamu kurumunda makam arabası olarak kullanılması yasaklandı. Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre bu konuda bakanlıklara uyarı yapıldı. Özellikle kamu kuruluşlarında yoğun bir şekilde kullanılan Volkswagen Passat modelinin peyderpey Renault’a öncelik verilmek kaydıyla Ford ve Toyota markalarıyla değiştirilmesi istendi. Habere göre üst model kiralamalarda ise Renault Talisman ve Ford Mondeo modellerin tercih edileceği öğrenildi.

Kaynak: Sözcü 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.