1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Dolar 13.95 lirayla yeni tarihi zirvesini gördü

Dolar 13.95 lirayla yeni tarihi zirvesini gördü

Dolar güne 12.75 liradan başladı. Piyasa kapanışının ardından ise önce 13.45 lirayı aştı. Ardından 13.25’e çekildi. Bu harekette Fed Başkanı Powell’ın yüksek enflasyon riskinin arttığını ifade etmesi etkili oldu. Akşam saatlerinde ise dolar, 13.95 lirayla yeni tarihi zirvesini gördü.

Abone Ol google-news

Benzin Fiyatlarına İndirim Bekleniyor

Dolar 13.95 lirayla yeni tarihi zirvesini gördü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni ekonomi modelini anlatmak için TRT’ye konuk oldu. Erdoğan’ın faizlere ilişkin yaptığı açıklamalar Türk Lirası’ndaki değer kaybını hızlandırdı. Seçim öncesine kadar faizlerde ciddi manada düşüşün olacağını söyleyen Erdoğan, ‘takvim veremem’ dedi.

Dolar 13.95 lirayla yeni tarihi zirvesini gördü

“Biz kur faiz enflasyon sarmalında yaşamayacağız” diye Erdoğan şöyle devam etti:

“Yatırımı ve üretimi engellemelerine de müsaade etmeyeceğiz. Biz bu sarmaldan çıkacağız. Bu sarmaldan çıkmamızı istemeyenler kur oyunları ile bizi yeniden bu oyuna çekmeye çalışıyorlar. Bu kez bunu başaramayacaklar. Ülkemiz artık bu kısır döngüyü kırma aşamasına gelmiştir ve artık buradan dönmeyeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamalarından sonra dolar ve euro, Türk Lirası karşısında rekor seviyeleri gördü. Uluslararası piyasalarda Dolar / TL 13.95’e, Euro / TL ise 15.89’a çıkarak rekor tazeledi.

Kaynak: Sözcü


Kış Lastiği Uygulaması Ne Zaman Başlıyor? 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.