1. Anasayfa
  2. İstatistik
  3. Dünyada En Çok Satılan Otomobil Modelleri Açıklandı

Dünyada En Çok Satılan Otomobil Modelleri Açıklandı

Budget Direct tarafından hazırlanan harita, dünya çapında neredeyse her ülkede hangi otomobil modelinin popüler olduğunu gösterdi.

Abone Ol google-news

1991 Model Tofaş Rekor Fiyata Satıldı

Dünyada En Çok Satılan Otomobil Modelleri Açıklandı

BestSellingCars isimli sitenin 2019 yılı verilerine dayanan istatistikler, VisualCapitalist’in görselleştirmesiyle bir harita üzerinde gösterildi.

Otomotiv endüstrisi her geçen gün daha fazla büyümeye devam ederken en fazla satılan otomobil markası ortaya çıktı. 2019 yılı verilerine bakıldığında her ülkede farklı bir otomobil üreticisinin etkin olduğu görülüyor. Türkiye’ye baktığımızda 2019 yılında en çok satan arabanın Fiat Egea olduğunu görüyoruz.

Dünyada En Çok Satılan Otomobil Modelleri Açıklandı

Dünya’nın önde gelen üç ülkesine baktığımızda ABD’de en popüler modelin Ford F-150 olduğunu görüyoruz. Rusya’da en popüler model Lada Granta iken Çin’in en popüler modeli Çin’de ise Volkswagen Lavida.


Asya’daki En İyi ve En Kötü Yollara Sahip Ülkeler Açıklandı


  • Toyota, 41 farklı ülkede en fazla satılan otomobil markası konumunda yer alıyor. Bu da onu en popüler otomobil üreticisi yapıyor.
  • Toyota Hilux, 16 farklı ülkede en popüler otomobil modeli konumunda yer alıyor.
  • Dünyada en fazla sedan tipi otomobil tercih edilirken ikinci sırada kamyonet, üçüncü sırada SUV tipi otomobiller yer alıyor.


 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.