1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Dünyanın En Büyük Elektrikli Otomobil Fabrikası Üretimi Durdurdu!

Dünyanın En Büyük Elektrikli Otomobil Fabrikası Üretimi Durdurdu!

Tesla CEO’su Elon Musk, dünyanın en büyük otomobil üretim tesisi için Covid-19 sebebiyle kapatma kararı aldıklarını açıkladı.

Abone Ol google-news

Nisanda En Çok Satılan Lüks Otomotiv Markaları

Dünyanın En Büyük Elektrikli Otomobil Fabrikası Üretimi Durdurdu!

Çin’de vaka sayılarındaki hızlı artış ve karantina kararları, ülkedeki dev şirketleri zor durumda bırakıyor. Geçtiğimiz günlerde Apple tedarikçisi Foxconn’un üretimi durdurmasının ardından bir hamle de elektrikli otomobil üreticisi Tesla’dan geldi.

Dünyanın En Büyük Elektrikli Otomobil Fabrikası Üretimi Durdurdu!

Tesla, haftanın 7 günü 24 saat boyunca aralıksız çalışan Şangay üretim tesisi için bu ay ikinci kez faaliyetleri durdurma kararı aldı. İlk olarak geçtiğimiz haftalarda iki günlüğüne kapanmıştı. Tesla, Şanghay fabrikasında üretimi askıya alacağını duyurdu. Yayınlanan raporda, Tesla’nın tesisteki üretiminin pazartesi günü durdurulacağı ve elektrikli otomobil üreticisinin, askıya alma süresini uzatıp uzatmayacağı konusunda henüz işçilere bilgi vermediği belirtildi.

Birçok Şirket Üretimi Durdurdu

Foxconn, Huawei ve Tencent gibi teknoloji şirketlerinin ülkedeki merkezi olan 17,5 milyonluk Shenzhen kentinde hayati önemde olmayan sektörlerde faaliyetler durduruldu. Apple’ın tedarikçilerinden Foxconn, kentteki iki büyük üretim tesisinde faaliyetlere ara verildiğini açıklamış, sonra kapılarını yeniden açmıştı.

Buradan Oto Galerilerde KDV Düzenlemesi inceleyebilirsiniz.

Buradan Hibrit Fiat Egea Fiyatları ve Özellikleri Açıklandı” inceleyebilirsiniz.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.