1. Anasayfa
  2. Otomobil Fiyatları ve Kampanyaları
  3. Dünyanın en hızlı otomobilinin fiyatı ne kadar?

Dünyanın en hızlı otomobilinin fiyatı ne kadar?

Dünyanın en hızlı seri üretim otomobili unvanını alan SSC Tuatara saatte 508.7 km hıza çıkmıştı. Ancak teknik bir problem nedeniyle ilk rekor denemesi iptal edildi.

Abone Ol google-news

2022 Hyundai Staria Türkiye’de: İşte Fiyatı ve Özellikleri

Dünyanın en hızlı otomobili olarak kabul edilen SSC (Shelby SuperCars) Tuatara trafiğe kapalı yolda yapılan testlerde seri üretimde olan dünyanın en hızlı otomobili unvanını aldı. Peki dünyanın en hızlı otomobilinin fiyatı ne kadar?

Dünyanın en hızlı otomobilinin fiyatı ne kadar?

Dünyanın en hızlı otomobilinin fiyatı ne kadar?

SSC Tuatara, güney yönünde ilerlerken saatte saatte 460,4 kilometre, kuzeye doğru ilerlerken de saatte 450,1 kilometre hıza ulaşmayı başardı. Larry Caplin, Tuatara’nın saatte 441 kilometre hızdan 460’a çıkmasının sadece 2,87 saniye sürdüğünü belirtti. Ortalama 455,2 kilometre hızla dünyanın en hızlı seri üretim otomobili rekoru kıran SSC Tuatara, rekorun eski sahibi Koenigsegg Agera RS’i geçmeyi başardı ancak ilk rekor denemesinde ulaştığı hızı tekrar yakalamayı başaramadı. SSC’nin ilerleyen zamanlarda 508,7 km hız rekoruna ulaşabilmesi için yeni bir deneme yapması bekleniyor.


Şasi Numarası Nerede Yazar, Nasıl Öğrenebilirim, Sorgulama?


SSC Tuatara 5.9 litre hacimli çift turbolu V8 motordan güç alıyor. E85 yakıt kullanıldığında 1750 beygir güç üretebiliyor. Peki bu kadar hızlı bir otomobilin fiyatı ne kadar? SSC Tuatara fiyat etiketi 1.9 milyon dolar (günümüz kuruyla 13 milyon 231 bin TL).

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.