1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Dünyanın En Ucuz Otomobili Türkiye’ye Geleceği İddia Edildi

Dünyanın En Ucuz Otomobili Türkiye’ye Geleceği İddia Edildi

Çin menşeili araç üreticisi Changli, J10 modelini Türkiye’ye getirmeyi planlıyor. Aracın Türkiye’de satış fiyatının 20 bin TL olması bekleniyor.

Abone Ol google-news

AB’de Yeni Otomobil Satışları Nisanda Düştü

Dünyanın En Ucuz Otomobili Türkiye’ye Geleceği İddia Edildi

Dünyada koronavirüs salgını ve çip krizinin etkileriyle sıfır otomobil fiyatlarındaki artış hızla devam ediyor. Türkiye’de hemen her şey gibi otomobil fiyatları da yükselişte. Çin’in otomotiv devinin dünyanın en ucuz otomobilini Türkiye piyasasına sokmaya hazırlandığı iddia edildi.

Dünyanın En Ucuz Otomobili

Türkiye’de doların artışıyla beraber ev ve araba sahibi olmak neredeyse hayal oldu. Otomobil satın almak isteyenler oldukça yüksek maliyetleri karşılamak zorunda kalıyor. Bu da sıfır kilometre otomobillerin satışlarını olumsuz etkiliyor.


Sıfır Otomobiller Rezidansların Otoparklarında Stoklanıyor


Türkiye’de otomotiv sektörünün içerisinde kaldığı fiyat baskısı yalnızca ülke içindeki sektör kaynaklarının değil küresel sektör kaynaklarının da dikkatini çekti. Çin’in otomotiv devi Changli’nin tüm hesapları baştan yaptıracak bir hamle peşinde olduğu öne sürüldü. J10 modeli ile Türkiye’ye gireceği söylenen Çin’in otomotiv devi Changli satış rekorları kırmayı hedefliyor.

Dünyanın En Ucuz Otomobili

Dünya genelinde tanınan bir araç olan J10, niteliklerinden ziyade fiyatıyla dikkat çekiyor. J10 için Türkiye fiyatının 20 bin TL olacağı öne sürüldü. Mini otomobil segmentinde yer alan ve hem Çin’de hem de dünyada en ucuz otomobil unvanına sahip olan J10 elektrikli otomobil kategorisinde. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.