1. Anasayfa
  2. Otomobil İnceleme
  3. Dyson, Üretimi İptal Edilen Elektrikli Araba Proje Detayları

Dyson, Üretimi İptal Edilen Elektrikli Araba Proje Detayları

Dyson, Üretimi İptal Edilen Elektrikli Araba Proje Detayları Dyson, Üretimi İptal Edilen Elektrikli Araba Proje Detayları Dyson Sonunda İptal Edilen Elektrikli Otomobilini Tanıttı. Yedi kişilik, Tesla’nın Model X’in neredeyse iki katı menzile sahip olacaktı. Kod adının “N526” olduğunu öğrendiğimiz otomobil tamamen elektrikten güç alıyordu ve 7 koltuğa sahipti. Tam dolu batarya ile 965 kilometre mesafe

Abone Ol google-news

Rolls-Royce Boat Tail 2022 Villa d’Este’de Tanıtıldı

Dyson, Üretimi İptal Edilen Elektrikli Araba Proje Detayları

Dyson, Üretimi İptal Edilen Elektrikli Araba Proje Detayları

Dyson Sonunda İptal Edilen Elektrikli Otomobilini Tanıttı. Yedi kişilik, Tesla’nın Model X’in neredeyse iki katı menzile sahip olacaktı.

Kod adının “N526” olduğunu öğrendiğimiz otomobil tamamen elektrikten güç alıyordu ve 7 koltuğa sahipti. Tam dolu batarya ile 965 kilometre mesafe kat edebilen araç, bu başarısını Dyson bünyesinde geliştirilen katı hal bataryalara borçluydu. Öyle ki bu piller dondurucu soğuklarda veya aşırı yüksek sıcaklıklarda dahi gayet iyi performans gösteriyordu.

Her ne kadar hiçbir zaman seri üretime uyarlanmayacak olsa da iddia edilen 965 kilometrelik menzil, şu anda satışta olan arabaların neredeyse iki katına denk geliyor. Mesela Tesla Model S’in menzili 609 kilometre. Yine 7 koltuklu olan uzun menzilli Model X’in kapasitesi ise yalnızca 505 kilometre. Arada ciddi bir fark söz konusu.

2 bin 600 kilogram ağırlığına rağmen Dyson’un alüminyum gövdeli arabası 0’dan 100 km/s hıza 4.8 saniyede çıkabiliyordu. Bu, Tesla’nın uzun menzilli Model X’inden yarım saniye kadar daha geç hızlandığı anlamına geliyor.

Diğer Paylaşımlar

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.