1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Efsane Cuma Kampanyalarında Dünya Rekoru Türkiye’den Geldi

Efsane Cuma Kampanyalarında Dünya Rekoru Türkiye’den Geldi

Türkiye’nin dakika bazında en çok alışveriş yapılan ülke olarak dünya rekoru kırdığı belirtildi.

Abone Ol google-news

Benzin Fiyatlarına İndirim Bekleniyor

Efsane Cuma Kampanyalarında Dünya Rekoru Türkiye’den Geldi

E-ticaret siteleri indirimlerin birbirini kovaladığı “Efsane Cuma” kampanyalarında Türkiye dünya rekoru kırdı. Dünya genelinde ödeme sağlayıcısı olarak hizmet veren PayU, Efsane Cuma kampanyaları istatistiklerini açıkladı. Yapılan açıklamalarda ise Türkiye’nin dakika bazında en çok alışveriş yapılan ülke olarak dünya rekoru kırdığı belirtildi.

Efsane Cuma Kampanyalarında Dünya Rekoru Türkiye’den Geldi

Efsane Cuma Alışveriş Verileri

Milyonlarca tüketicinin heyecanla alışveriş yapmayı beklediği Kasım ayının Efsane Cuma kampanyalarının en çok beklenen indirimleri ise Efsane Cuma oluyor. Kasım ayında e-ticaret siteleri tarafından yapılan Efsane Cuma kampanyalarıyla online alışveriş hacminde artış yaşandı. Bir önceki yıla göre Efsane Cuma günlerinde işlem hacmin yüzde 103, işlem adedi yüzde 57, ortalama sepet tutarında ise 211 TL’den 273 TL’ye yükseldiği belirtildi.

Pandemi döneminde online kurs ve online kitap alışverişinde önemli artış yaşandı. Bu büyüme Efsane Cuma döneminde de etkisini gösterdi. Giyim sektörünün ardından en çok harcama yapılan sektör eğitim sektörü oldu. Eğitim sektöründe işlem sayısı %62 artarken, hacim %148 arttı.

Önceki yıl sepetini en pahalı ürünlerle dolduran bölge Marmara olmuştu. Bu yıl sepetini en yüksek fiyatlı ürünlerle dolduran bölge İç Anadolu oldu. Erkekler Türkiye’nin her bölgesinde online alışveriş yapma oranını %5 oranında artırdı. Hem kadınlarda hem erkeklerde en çok alışveriş yapılan ilk 3 bölge Marmara, İç Anadolu Bölgesi ve Ege oldu. Beş büyük şehirde işlem sayısı ortalama %36 artarken ortalama sepet tutarı %30 arttı.

2019 Efsane Cuma döneminde kadınlar erkeklere göre daha çok harcama yaptı.

Bu yıl da bu durum değişmedi ancak oranlar bazı değişiklikler yaşandı ve erkekler alışverişlerini artırdı. 2019 döneminde kadınlar erkeklerin 1,3 katı harcama yaparken bu oran bu yıl 0,85’te kaldı. Erkeklerin harcama tutarı %115 artarken, kadınların harcamalarında %68’lik artış oldu. Kadınların ortalama sepet tutarı %35 artarak 285 TL olurken, erkeklerin sepet tutarı %33 artarak 376 TL oldu. 2019 döneminde erkeklerin %54, kadınların %45 oranındaki tek çekim kredi kartı alışverişi bu yıl %53 oldu.

Apple, Ücretsiz Ekran Değişim Programı Başlattı

BluTV Ücretsiz Olarak Nasıl İzlenir?

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.