1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Volkswagen CEO’su Elektrikli Aracını Şarj Edemedi

Volkswagen CEO’su Elektrikli Aracını Şarj Edemedi

Volkswagen CEO’su Herbert Diess, ID.3 ile çıktığı tatilde şarj istasyonları ile ilgili yaşadığı hayal kırıklığını sosyal medya hesabından paylaştı.

Abone Ol google-news

Benzine Bir Büyük Zam Daha Geldi! Fiyatı 24 TL’yi Geçti

Volkswagen CEO’su Elektrikli Aracını Şarj Edemedi

Volkswagen CEO’su Herbert Diess, yakın zamanda yaptığı bir yolculuk sırasında Ionity şarj istasyonu kullanma konusundaki hayal kırıklığını sosyal medya üzerinden paylaştı.

Volkswagen CEO'su Elektrikli Aracını Şarj Edemedi

Diess, ID.3 ile Avusturya’daki Brenner Geçidi’nden geçen bir yolculuğa çıktı. Brenner Geçidi boyunca dört Ionity şarj noktası var fakat Diess bunlardan birinin çalışmadığını ve diğer üçünün kullanımda olduğunu söyledi. Bu nedenle, bir şarj istasyonu bulmak için İtalya’nın Trento kentine gitmeye karar verdi, ancak bulduğu şeyden pek memnun değildi.

Otomotiv Sektörü Hareketlenecek Ekonomi Canlanacak


Şirketin CEO’su Linkedln hesabında “Banyo yok, kahve yok, hizmet dışı/bozuk şarj noktası, üzücü bir durum” diye yazdı . “Üstün bir şarj deneyiminden başka bir şey değildi, IONITY!” yazdı.

Volkswagen CEO'su Elektrikli Aracını Şarj Edemedi

Ionity, birkaç yıl önce BMW, Daimler, Ford ve Volkswagen arasında bir ortak girişim olarak kuruldu ve 2020’nin sonlarında Hyundai ortaklığa katıldı. Avrupa’da Ionity ağında yüzlerce hızlı şarj istasyonu var, ancak VW’nin patronu, şirketin sağladığı deneyimin kusursuz olmaktan çok uzak olduğunu söyledi.

ÖTV Kararıyla Araç Fiyatlarında 50 Bin Liraya Kadar Düşüş 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.