1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Elektrikli Yeni Dacia Spring Yollara Çıkmaya Hazır

Elektrikli Yeni Dacia Spring Yollara Çıkmaya Hazır

Dacia’nın tamamen elektrikli modeli Yeni Spring, 20 Mart’tan itibaren yollara çıkıyor. Spring, Fransa’da 12.403 eurodan satılacak.

Abone Ol google-news

Mercedes-Benz, Manuel Vitesli Araç Üretimine Son Vereceği Tarihi Açıkladı

Elektrikli Yeni Dacia Spring Yollara Çıkmaya Hazır

Dacia’nın Avrupa elektrikli otomobil pazarında en ucuz model olarak sunduğu Spring Electric modeli kısa bir süre için kullanıcılarıyla buluşacak. Elektrikli yeni Dacia Spring yollara çıkmaya hazır.

Elektrikli Yeni Dacia Spring Yollara Çıkmaya Hazır

Dacia Spring Electric Perakende, Business ve Cargo olmak üzere üç farklı versiyonu sunulacak. Markanın resmi kaynakları tarafından yapılan açıklamaya göre Dacia Spring Electric modelinin Perakende versiyonunun ön siparişleri 20 Mart olarak belirlendi. Devlet teşvikli olarak Fransa’da 12.403 Euro‘dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. İlk teslimatlar ise sonbaharda gerçekleşecek. Business versiyonu ise Mart 2021’den itibaren kullanıma sunulacak. Arka koltuksuz 1.100 litre bagaj hacmi ve 325 kg taşıma kapasitesine sahip N1 onaylı Cargo versiyonu ise 2022 yılından itibaren yollarda olacak.


Yeni Dacia Logan Yerine Türkiye’ye Renault Taliant Gelecek


Elektrikli Dacia Spring’de 27.4 kWh’lık lityum iyon batarya paketi kullanılmış. Bu sayede araç WLTP’ye göre karma kullanımda 230 kilometre, WLTP City ölçümüne göre ise 305 kilometre sürüş menzili sunuyor. Batarya standart şarjla tam dolum süresi 14 saate yakınken, 3,7 kW’lık Wallbox ile 8 buçuk saat, 7,4 kW’lık Wallbox ile 5 saate kadar düşüyor. DC hızlı şarj ile 56 dakika içinde batarya 0’dan yüzde 80 oranında doluma ulaşabiliyor.

2021 yılının son çeyreğinde gelmesi beklenen modelin Türkiye fiyatının 200 bin TL civarında olması bekleniyor.Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.