1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Elon Musk Yenilenen Tesla Cybertruck Tanıttı

Elon Musk Yenilenen Tesla Cybertruck Tanıttı

Tesla, dört yıl önce tanıtılmış olmasına rağmen henüz seri üretime geçmeyen elektrikli pick-up Cybertruck’ın güncellenmiş halini görücüye çıkardı.

Abone Ol google-news

40. Yıl Özel 2023 Toyota Camry NSE Tanıtıldı

Elon Musk Yenilenen Tesla Cybertruck Tanıttı

ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla’nın kurucu CEO’su Elon Musk, “Giga Texas” fabrikasının ve genel merkezinin açılışı için bugün Cyber Rodeo adını verdiği etkinlikte şirketin merakla beklenen hafif ticari aracı Cybertruck’ın ne zaman satışa sunulacağını açıkladı.

Elon Musk Yenilenen Tesla Cybertruck Tanıttı

Musk, etkinlikte 2019 yılında duyurulan Cybertruck’ın üretiminde ve piyasaya sürülme tarihinde yaşanan gecikme için de özür diledi. Hedef çıkış tarihi 2021 olarak belirlenen aracın piyasaya sürülüşü, son olarak 2022 yılına ertelenmişti. Tesla Cybertruck’ın son halinin hala büyük oranda önceki tasarımlara benzediğine işaret eden Musk, aracın son tasarımını da görücüye çıkardı. Elon Musk, aracın 2023 yılında tüketici beğenisine sunulacağını dile getirdi.

Yenilenen Tesla Cybertruck

Paylaşılan diğer bilgilere göre; Tesla Cybertruck’ın üretim öncesi versiyonunda kapı kolları yok. Elon Musk’a göre araç sürücüyü otomatik olarak algılayıp kapıları açacak bir teknolojiye sahip olacak. Şirket, Cybertruck’ı ABD’deki en yüksek hacimli üretim merkezi olmasını beklediği ‘Texas Gigafactory’de üretecek.

Araca büyükçe bir ön cam sileceği ve yan aynalar eklendi. Ayrıca sis farları, arka stop lambaları ve alaşım jantların tasarımında değişiklikler söz konusu.

Buradan “Honda ve GM Uygun Fiyatlı Elektrikli Otomobil Üretecek” inceleyebilirsiniz.

Yenilenen Tesla Cybertruck

Öte yandan; Elon Musk, duyuru sırasında Tesla Semi isimli elektrikli TIR modelini ve henüz açıklamadığı diğer modellerini de gelecek yıl piyasaya sürmeyi planladıklarına işaret etti. Uzun mesafeler arasında kargo taşımak için tasarlanan elektrikli aracın, 2019 yılında piyasaya sürüleceği duyurulmuştu. Fakat daha sonra Tesla Semi’nin de çıkış tarihi birkaç kez ertelenmişti.

Buradan “Ford Mustang ve Chevrolet Camaro Üretimi Durdu” inceleyebilirsiniz.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.