1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Elon Musk: Üretime Dönüyoruz, İsterseniz Beni Tutuklayın!

Elon Musk: Üretime Dönüyoruz, İsterseniz Beni Tutuklayın!

Elon Musk: Üretime Dönüyoruz, İsterseniz Beni Tutuklayın! Elon Musk: Üretime Dönüyoruz, İsterseniz Beni Tutuklayın! Elon Musk ve California eyaleti arasında dönen karmaşa, sonunda oldukça tehlikeli bir noktaya geldi. Musk korona virüs sebebiyle zorunlu olarak kapatılan Tesla üretim fabrikasının. Alameda bölgesinde bulunan tesisi önce başka yere taşıyacağını açıklayan Musk, bugün ret kararına rağmen tesisi açacağını duyurdu.

Abone Ol google-news

AB’de Yeni Otomobil Satışları Nisanda Düştü

Elon Musk: Üretime Dönüyoruz, İsterseniz Beni Tutuklayın!

Elon Musk: Üretime Dönüyoruz, İsterseniz Beni Tutuklayın!

Elon Musk ve California eyaleti arasında dönen karmaşa, sonunda oldukça tehlikeli bir noktaya geldi. Musk korona virüs sebebiyle zorunlu olarak kapatılan Tesla üretim fabrikasının. Alameda bölgesinde bulunan tesisi önce başka yere taşıyacağını açıklayan Musk, bugün ret kararına rağmen tesisi açacağını duyurdu.

Trump’ta Elon Musk’a Destek

Trump, “California, Tesla ve Elon Musk’a üretim tesisini açması için hemen izin vermeli. Bu çok hızlı ve güvenli bir şekilde yapılmalı.” ifadesini kullandı.

Herkesle Birlikte Bantta Olacağım

Kararının Twitter üzerinden duyuran Musk, tesisin bugün açılacağını şu şekilde paylaştı: “Tesla bugün Alameda bölgesinin kararlarına karşı çıkarak üretime başlayacak. Herkes gibi ben de üretim bandında olacağım. Eğer biri tutuklanacaksa o kişi ben olmalıyım.”

Musk daha sonra ise aslında Kaliforniya eyaletinden üretim onayını aldıklarını ancak ilçe yönetiminin bu onayı iptal ettiğini iddia ederek, “ABD’deki diğer tüm otomotiv firmaları üretim izni aldı. Sadece Tesla dışarıda bırakıldı. Bu çok saçma” diye yazdı. ABD’li girişimci Musk, 3 gün önce de Kaliforniya’daki sıkı tedbirler dolayısıyla şirketi Teksas’a taşıyabileceğini söylemişti.

Alameda Sağlık Departmanı, yayınladığı bir açıklama ile Tesla’nın tesislerini açmaması gerektiğini vurgulamıştı. Israrların ardından markanın üretime geçmesi adına çeşitli sağlık kurallarına uyulması gerektiği açıklaması da gelmişti. Tesla’nın ekibi ile masaya oturan yetkililer, kimsenin sağlığının etkilenmemesi adına çeşitli güvenlik planları uygulamak istediklerini vurgulamıştı.

Fabrikasını yeniden açacağını duyuran Musk, geçtiğimiz günlerde de koronavirüs önlemlerine yönelik ilginç sözleriyle gündeme gelmişti. Musk, ABD’de koronavirüs salgınına karşı uygulanan sosyal mesafe ve karantina önlemlerinin Anayasa’ya aykırı ve “faşistçe” olduğunu öne sürerek, “Amerikalılara kahrolası özgürlüklerini geri verin” ifadelerini kullanmıştı.

Diğer Paylaşımlar

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.