1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Dünyanın En Pahalı Otomobili Rolls-Royce Boat Tail’ın İkincisi Geliyor

Dünyanın En Pahalı Otomobili Rolls-Royce Boat Tail’ın İkincisi Geliyor

Rolls-Royce, ‘Dünyanın en pahalı otomobili’ unvanını elinde bulunduran özel üretim Boat Tail’in ikincisini üretiyor. Kişiye özel olacak toplam 3 adet üretileceği açıklanmıştı.

Abone Ol google-news

Nisan Ayında Trafiğe Kaydı Yapılan Araç Sayısı Açıklandı

Dünyanın en pahalı otomobili Rolls-Royce Boat Tail’ın ikincisi geliyor

İngiliz lüks araç üretici Rolls-Royce’un 28 milyon dolarlık fiyatıyla ‘Dünyanın en pahalı otomobili’ olan özel yapım aracı Boat Tail’in ikincisinin geliş tarihi duyuruldu.

Dünyanın En Pahalı Otomobili Rolls-Royce Boat Tail

Sadece üç adet üretilecek modelin ikincisi İtalya’daki Como Gölü kıyısında düzenlenecek 2022 Villa d’Este etkinliğinde sergilenecek. Etkinlik, 20-22 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

Rolls-Royce Boat Tail

Özel olarak tasarlanan modeller birbirinden çok farklı olmasa da ufak değişiklikler bekleniyor. Araçlar kişiye özel olarak üretildiği için istenen özelliklere göre daha yüksek fiyatlara da yeni modeller çıkabilir.


Yeni 2022 Porsche Cayenne Platinum Edition Özellikleri Açıklandı


Rolls-Royce Boat Tail

Rolls-Royce’un özel üretim departmanı tarafından tasarlanan Boat Tail’in ilk versiyonu ‘dünyanın en pahalı otomobili’ unvanının sahibi.

Rolls-Royce Boat Tail

Sahibine özel olarak tasarlanan araç, 20 milyon Sterlin’lik (Yaklaşık 28 milyon dolar) fiyatıyla, 2019 yılında 11.5 milyon sterline satılan Bugatti’nin La Voiture Noir modelini geride bırakmıştı.

Rolls-Royce Boat Tail

Rolls-Royce Boat Tail’ın arka tarafında bir sofra takımı, içecekler için buzdolabı, döner kokteyl masaları, açılır sandalyeler ve güneş şemsiyesi bulunuyor. İlk versiyon Boat Tail’in ön konsolunda konumlandırılan saat için İsviçre’nin en köklü üreticilerinde BOVET 1822 ile çalışılmış. Biri kol diğeri araç için iki adet saatin ön panele entegre edilmesinin 3.5 yıl sürdüğü belirtiliyor.


Yeni Nissan Qashqai Türkiye Fiyatı ve Özellikleri Açıklandı


Rolls-Royce Boat Tail

Üstü açılabilir bir Coupe otomobil olan Boat Tail’in mimarisi Phantom’a ait. Otomobilin kaputunun altında ise 6,75 litrelik çift turbolu V12 motor, 563 beygirlik bir güç üretiyor. 3 aracın kimler tarafından sipariş edildiği ise açıklanmadı. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.