1. Anasayfa
  2. Teknik Bilgiler
  3. Evinizden Otomobil Müzelerini Gezmek İster misiniz?

Evinizden Otomobil Müzelerini Gezmek İster misiniz?

Otomobil tutkunlarının zamanın nasıl geçtiğini bilmeyeceği evlerinden ziyaret edebilecekleri otomobil müzeleri.

Abone Ol google-news

Türkiye’de Kullanılan ve Üretimi Bitmiş Arabalar

Evinizden Otomobil Müzelerini Gezmek İster misiniz?

Pandemi nedeniyle evden çıkamadığımız bu günlerde evde yapabileceğimiz aktiviteler arasına Google Haritalar sanal turuyla otomobil müzelerini gezmeyi ekleyebilirsiniz. Otomobil tutkunlarının zamanın nasıl geçtiğini bilmeyeceği evlerinden ziyaret edebilecekleri otomobil müzeleri.

Evinizden Otomobil Müzelerini Gezmek İster misiniz?

Ulusal Corvette Müzesi Google Sanal Turu

Corvette hayranlarının ziyaret edebileceği müzede 1956 model Corvette modelinde itibaren günümüze kadar gelen 30’a yakın Corvette modelini görebileceksiniz. Bu müzede sadece Corvette bulunmuyor. Ayrıca konsept arabalar, yarış arabaları, çarpışma testlerine katılan arabaları, Chevrolet motorları, güç aktarma organlarını da görebiliyorsunuz.

Henry Ford Müzesi Google Sanal Turu

Henry Ford Müzesinde en ünlü Ford araçlarından bazıları sergileniyor. Henry Ford’un ürettiği araçları da görebiliyorsunuz.

Honda Müzesi Google Sanal Turu

Honda Müzesi, Honda’nın geçmişten günümüze motosiklet, otomobil, yarış arabaları ve üretilen farklı araçları görebiliyorsunuz. 3 katlı Honda müzesinde çoğunluğu motosikletler oluşturuyor diyebiliriz.

Lamborghini Müzesi Google Sanal Turu

2001 yılında açılan iki katlı müze, 2016 yılında yenilendi. İtalyan spor otomobil üretici Lamborghini markasının ürettiği spor arabaları merak ediyorsanız. Mutlaka gezmek isteyeceğiniz bir müze, Lamborghini Müzesinde şirketin şimdiye kadar ürettiği tüm modelleri gösteriyor. Müzede 350 GT, Sesto Elemento, Veneno ve Miura gibi ikonik süper otomobil modellerini de görebiliyoruz.

Mazda Müzesi Google Sanal Turu

Mercedes Benz Müzesi Sanal Turu

Mercedes Müzesi, Almanya’nın Stuttgart şehrinde bulunuyor. 19 Mayıs 2006 yılında Mercedes-Benz tarafından açılmıştır. Müzede Mercedes-Benz’in ürettiği eski model araçları görebilirsiniz.

McLaren Müzesi Google Sanal Turu

McLaren Müzesinde yarış arabaları ve F1 arabalarını görebilirsiniz.

Horacio Pagani Müzesi Google Sanal Turu

Panoz Müzesi Google Sanal Turu

Petersen Otomotiv Müzesi Google Sanal Turu

Porsche Müzesi Google Sanal Turu

Porsche Müzesi Stuttgart’ta bulunan bir otomobil müzesidir. 2009 yılında açılmıştır.

Skoda Müzesi Google Sanal Turu

1895 yılında kurulan Skoda’nın tarihsel gelişim sürecini müzeyi gezerek görebiliyorsunuz. 2012 yılında yenilenen müzede Çek Cumhuriyeti’nin Mlada Boleslav şehrinde bulunuyor.

Toyota Müzesi Google Sanal Turu

Toyota’nın ABD’de açmış olduğu 3 katlı otomobil müzesinde yüzlerce araç sergileniyor. Bu araçlar arasında ilk üretilen arabalar, otomobiller, kamyonlar gibi çeşitli araçları görebiliyoruz.

Volvo Müzesi Google Sanal Turu

Volvo markasının tarihini ve gelişimini kapsayan Volvo Müzesi, İsveç’in Göteborg şehrinde bulunuyor. Volvo’nun ilk ürettiği otomobil olan ÖV 4 modelinden mevcut otomobiller, kamyonlar, otobüsler ve diğer araçlar sergileniyor.

Güncel Otomobil Fiyatları ve Kampanyalarına Buradan Ulaşabilirsiniz.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.