1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Ferrari’nin Otomobil Satmak İstemediği 5 Ünlü

Ferrari’nin Otomobil Satmak İstemediği 5 Ünlü

Para sahibi olmak her zaman Ferrari sahibi olmaya yetmeyebiliyor. Çünkü, ünlü lüks otomobil markası bazı ünlüleri kara listeye almış durumda.

Abone Ol google-news

Mercedes-Benz, Manuel Vitesli Araç Üretimine Son Vereceği Tarihi Açıkladı

Ferrari’nin Otomobil Satmak İstemediği 5 Ünlü

Bazı ünlüler araçlarında yaptıkları değişiklikler ya da sosyal medya paylaşımları nedeniyle İtalyan otomobil devi Ferrari’nin “kara listesi”nde yer alıyor. Lüks spor otomobil markalarından Ferrari, araçlarını müşterilerini seçerek satmasıyla tanınıyor. İtalyan firma, marka imajını koruyabilmek için otomobillerini sattıktan sonra da takip ediyor. Ancak bazı ünlülerin yorumları, otomobillerinde yaptıkları modifikasyonlar ya da internetteki paylaşımları bu imaja zarar verdiği için Ferrari bu kişilere tekrar araç satmıyor.

Ferrari’nin “kara listesi”ndeki en ünlü 5 isim

Ferrari'nin Kara Listesindeki 5 Ünlü

Justin Bieber

Kanadalı pop şarkıcısı Justin Bieber, 2016’da Ferrari 458 Italia’sını nereye park ettiğini unutmasıyla gündem oldu. Uzun süren arayışların ardından Bieber’ın Ferrari’sinin yeri ancak üç hafta sonra tespit edildi. Bieber’ın Hollywood’da bir gece kulübüne girmeden önce otomobili valeye bıraktığı ve sonra da unuttuğu ortaya çıktı. Ferrari ayrıca Bieber’ın araçlarında yaptığı değişiklikleri kaba ve marka imajına aykırı buluyor.

Chris Harris

Birleşik Krallık’ın (BK) kamu yayımcısı BBC’deki ünlü otomobil programı Top Gear’ın eski sunucusu Chris Harris, otomobil endüstrisindeki gelişmeleri takip eden Jalopnik sitesine 2011’de yazdığı bir yazı nedeniyle Ferrari’nin “kara listesi”nde. Harris yazısında, Ferrari’nin basın mensuplarına açık test sürüşlerinde araçların özelliklerini optimize ederek piyasaya sürdüklerine kıyasla daha iyi hale getirdiğini öne sürünce şirketten tepki aldı.

Nicholas Cage

2000 yapımı 60 Saniye’deki rolüyle otomobil meraklılarının zihnine kazınan Nicholas Cage, 2007’de borçlarını ödemek için Ferrari Enzo’sunu satmak zorunda kaldı. 2002’de aracı 670 bin dolar civarı bir fiyata satın aldığı düşünülen Cage’in otomobili ne kadara sattığı bilinmiyor. Fakat Ferrari, Hollywood yıldızının aracı piyasa değerinin altında sattığını savunarak “kara listesine” aldı.

50 Cent

Rap müzik camiasında 50 Cent adıyla tanınan Curtis James Jackson da Ferrari’nin “yasaklı ünlüler” listesinde. Jackson, 2020’deki bir Instagram gönderisinde, Ferrari 488’ini artık kullanmak istemediğini yazarak otomobilin bir çekici arkasındaki fotoğrafını paylaşmıştı. 50 Cent’in 2018’de Ferrari’sini şampanyayla yıkadığı görüntüler de İtalyan firma tarafından tepkiyle karşılandı.

Deadmau5

deadmau5 sahne adıyla tanınan Kanadalı elektronik müzik yapımcısı ve DJ Joel Zimmerman, 2013’te Ferrari’sinde yaptığı bir modifikasyonla gündem oldu. Zimmerman, Ferrari 458 Spider’ını internette bir dönem popüler olan Nyan Cat görselleriyle donatarak aracına “Purrari” adını verdi. Ferrari, Zimmerman’a uyarı yazısı göndererek aracı geri teslim etmesini istese bile DJ bunu reddetti. Marka daha sonra dava açacağını açıklayınca Zimmerman aracı eski haline getirdi ve daha sonra da sattı.

Kaynak: Independent Türkçe

Buradan “Tofaş Şahin ve Doğan Arasındaki Farklar Neler?” inceleyebilirsiniz.

Buradan “Honda Mayıs 2022 Fiyat Listesi Açıklandı” inceleyebilirsiniz.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.