1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Fiat Egea’da Otomatik Vites İçin Tarih Belli Oldu

Fiat Egea’da Otomatik Vites İçin Tarih Belli Oldu

Pandemi döneminde dünyanın diğer pazarlarının aksine güçlü bir performans sergileyen Türkiye otomotiv pazarı, son dönemde dikkat çeken değişimler yaşadı. Elektrikli otomobillerin ve SUV modellerin satışlarını artırdığı pazarda, kısa bir süre önce vade düzenlemesine gidilmiş, çip krizi nedeniyle de üretimlere ara verilmişti. Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, Habertürk’ün gündeme ilişkin sorularını yanıtlarken Egea’ya otomatik şanzımanın ne zaman geleceğini de açıkladı.

Abone Ol google-news

1991 Model Tofaş Rekor Fiyata Satıldı

Fiat Egea’da Otomatik Vites İçin Tarih Belli Oldu

Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, sektördeki beklentilere ve Fiat markasının gelecek planlarına yönelik önemli mesajlar verdi. Bilindiği üzere, 2015 yılından bu yana Bursa’da üretilerek dünyaya ihraç edilen Fiat Egea’nın, makyajlı versiyonu ve Cross isimli bir SUV gövde seçeneği bu yıl başında tanıtılmıştı. Fakat, aradan 8 ay geçmesine rağmen Egea model ailesinde otomatik şanzıman seçeneğinin sunulmaması ise kafalarda soru işareti yaratmıştı.

Fiat Egea'da Otomatik Vites İçin Tarih Belli Oldu

Tofaş içinde çalışmaların devam ettiğini bildiren Aytaç, “Egea’da otomatik şanzıman Tofaş içerisinde gündemimizin ilk sıralarında yer alıyor. Otomatik şanzımanı iple çekiyoruz” dedi. Geçen yıl otomatik şanzımanlı Egea’nın, toplam satışın içinde yüzde 30 pay aldığını hatırlatan Altan Aytaç, Cross versiyon ile birlikte bu oranın yukarı çıkabileceğini de kaydetti.

Volkswagen’den Kötü Haber! Çip Sorunu Üretimi Etkileyebilir

Egea’nın her motor seçeneğinde otomatik şanzıman olmayacağının altını çizen Aytaç, “Egea’da artık otomatik şanzıman tarihinin kesinleştiğini söyleyebiliriz. Otomatik vites seçeneği yıl başında gelecek, dizel motor otomatik şanzıman ikilisini 2022’nin başında satışa sunacağız. İlk etapta benzinli versiyonda otomatik şanzıman seçeneği olmayacak” ifadesini kullandı.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.