1. Anasayfa
  2. Otomobil
  3. Fiat Uno, 250 Araçlık Özel Seri İle Veda Ediyor

Fiat Uno, 250 Araçlık Özel Seri İle Veda Ediyor

2021’in sonunda Fiat, Brezilya’da 37 yıllık üretimin ardından Uno’ya veda ediyor. Bu nedenle Brezilya pazarı için 250 adetle sınırlı bütçe odaklı hatchback’in özel bir versiyonu olan Uno Ciao’yu tanıttı.

Abone Ol google-news

Yeni 2023 BMW 3 Serisi Tanıtıldı: İşte Özellikleri

Fiat Uno, 250 Araçlık Özel Seri İle Veda Ediyor

Fiat Uno Ciao, koyu renk 14 inç alaşım jantlar, siyah aynalar, gövde rengi kapı kolları, bagaj kapağındaki Uno arması mevcut. Profilde “Bir Efsanenin Hikayesi” anlamına gelen “La Storia Di Una Leggenda” ifadesinin yer aldığı özel çıkartmalar yer alıyor.

Fiat Uno Ciao

İçeride, Uno Ciao, gri ve siyah döşemenin çeşitli tonlarını birleştirilmiş. Sınırlı üretimle koleksiyon niteliği taşıyacak modellerin konsolunda 1’den 250’ye numaralar yer alıyor.

Fiat Uno Ciao

Özellik olarak klima, hidrolik direksiyon, gösterge panelinde bir LCD ekran, kol dayama, Bluetooth bağlantılı ve USB bağlantı noktasına sahip bir ses sistemi, çift hava yastığı, elektrikli camlar, ABS, EBD, Isofix bağlantıları, bölünmüş ve katlanır arka koltuklar gibi standart özelliklere sahip.

Fiat Uno Ciao

Tıpkı Uno gibi, Ciao sürümü de, her ikisinde de benzinle 72 beygir güç ve 93 Nm tork üretirken etanolde 75 beygir güç üreten 1.0 litrelik Firefly Evo dört silindirli motorla donatılmış. Üretmiş olduğu gücü, beş ileri manuel şanzıman aracılığıyla ön tekerleklere aktarıyor.

Fiat Uno Ciao

Fiat’ın Güney Amerika müdürü Herlander Zola’nın belirttiği gibi, Uno bölgedeki en çok satan aracıydı. Fiat, 1984’ten beri Brezilya’daki Betim fabrikasında 4.379.356 adet üretti.

Fiat Uno Ciao

Fiat Uno ilk olarak 1983 yılında Giorgetto Giugiaro tarafından tasarlanan bir süpermini olarak tanıtıldı. Model 1989’da makyajlandı ve İtalya’da üretim 1995’te sona erdi. Ancak, Fiat’ın Punto ve Palio gibi daha modern süperminileri zaten piyasaya sürmesine rağmen, Uno, Güney Amerika da dahil olmak üzere dünyanın birçok pazarında satışta kaldı.

Fiat Uno Ciao

Fiat, 2010 yılında “ Novo Uno ” adını verdiği yeni nesli 2014 ve 2016 yıllarında makyajlı model tasarım ve mekanik olarak iki güncelleme ile tanıtıldı. Son Uno, 2021’in sonundan önce Betim fabrikasından çıkacak.


Yeni Honda Civic Dikkat Çeken Özellikleri


Sadece Brezilya’da satılacak olan bu özel üretim Uno Ciao 84.990 Brezilya Reali ile listeleniyor ve bu da döviz kurlarına göre 14.826 dolar anlamına geliyor. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.