1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Ford, 8 Fabrikasında Üretimi Durduruyor

Ford, 8 Fabrikasında Üretimi Durduruyor

Ford bugünden itibaren Michigan, Chicago ve Cuautitlan, Meksika’daki fabrikalarda çalışmayı durduracak, Kansas City’deki Ford fabrikası ise Ford Transit kargo kamyonetlerinin üretimi için yalnızca bir vardiya çalışacak.

Abone Ol google-news

“İkinci El Otomobil İthalatı Önerisi”

Ford, 8 Fabrikasında Üretimi Durduruyor

ABD’li otomobil üreticisi Ford’un ABD, Meksika ve Kanada’daki sekiz fabrikasında üretimi en az bir hafta süreyle askıya alacağı veya durduracağı bildirildi. Michigan, Chicago ve Cuautitlan, Meksika’daki fabrikalar çalışmayı durduracak, Kansas City’deki Ford fabrikası ise Ford Transit kargo kamyonetlerinin üretimi için yalnızca bir vardiya çalışacak.

Ford, 8 Fabrikasında Üretimi Durduruyor

Otomobil üreticisi aynı zamanda Dearborn, Kentucky ve Louisville’deki fabrikalarda programı azaltmayı planlıyor ve Kanada’daki Oakville fabrikasında fazla mesaiyi azalttı. Değişiklikler, Ford Bronco ve Explorer SUV’lerin yanı sıra Ford F-150 ve Ranger kamyonetleri, Ford Mustang Mach-E elektrikli crossover ve Lincoln Aviator SUV gibi araçların üretimini azaltacak.


2022 Yılının İkinci Çeyreğinde İkinci El Otomobil Pazarında Hareketlilik Öngörülüyor


Şirket, bugünden itibaren bir hafta boyunca uygulanması planlanan değişikliklerden yarı iletken çip sıkıntısının sorumlu olduğunu bildirdi. 

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.