1. Anasayfa
  2. Otomobil Haberleri
  3. Ford Mustang ve Chevrolet Camaro Üretimi Durdu

Ford Mustang ve Chevrolet Camaro Üretimi Durdu

Otomobil endüstrisi çip krizi ile mücadele ederken, Ford ve Chevrolet’in, performans odaklı ikonik modelleri Mustang ve Camaro’nun üretimini bir hafta süreyle durdurduğu bildirildi.

Abone Ol google-news

AB’de Yeni Otomobil Satışları Nisanda Düştü

Ford Mustang ve Chevrolet Camaro Üretimi Durdu

Tedarik zinciri sorunları otomobil üreticilerini etkilemeye devam ediyor. Kovid-19 pandemisi ile tetiklenen küresel bir çip kıtlığı ile boğuşan otomobil endüstrisi bu yüzden üretimi durdurmak zorunda bile kalıyor. Bu kez tedarik zincirinde yaşanan aksamalardan etkilenen iki firmanın hem Ford hem de Chevrolet olduğu ortaya çıktı. Tedarik zinciri kaynaklı olarak Mustang ve Camaro için üretimi durdurmak zorunda kalındığı bildirdi.

Mustang ve Camaro'nun Üretimi Durduruldu

The Verge’ün haberine göre; Ford ve Chevrolet, tedarik zinciri kaynaklı Mustang ve Camaro’nun üretimini bir hafta süreyle durdurdu.

Reuters’ın geçtiğimiz hafta yaptığı habere göre ise Ford, üretim durdurma kararına ilişkin bir açıklama yaptı ve içinde bulunduğumuz 4 Nisan haftasında üretimin durdurulacağını paylaştı. Ford o açıklamada, Mustang’lerin üretildiği Flat Rock tesisinde otomobil üretmemesinin nedeni olarak yarı iletken kıtlığını gösterdi.

Aynı habere göre GM de konuya ilişkin yaptığı açıklamada Cadillac CT4, Cadillac CT5 ve Chevrolet Camaro’yu ürettiği Lansing Grand River tesisinde üretimi durduracağını ve üretimin durdurulmasının çiplerle alakalı olmadığını söyledi.

Buradan “Tesla Model 3 Fiyatları Zamlandı: Model 3’ün Yeni Fiyatları” inceleyebilirsiniz.

Buradan “Suzuki Nisan 2022 Fiyat Listesi” inceleyebilirsiniz.

Video: 2022 Fiat Egea Cross Wagon Tanıtıldı
  • Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.